Dicle Elektrik, borcunu ödemeyen çiftçilere elektrik vermeyecek

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (Dicle EDAŞ), Mardin'de borcunu ödemeyen tarımsal sulama abonelerinin elektriğini keseceğini belirtti.

Dicle Elektrik, borcunu ödemeyen çiftçilere elektrik vermeyecek
Endüstrideara

ANKARA (AA) - Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (Dicle EDAŞ), Mardin'de borcunu ödemeyen tarımsal sulama abonelerinin elektriğini keseceğini açıkladı.

Konuyla ilgili olarak firma tarafından yapılan açıklamaya göre, Mardin'de tarımsal faaliyetlerd gerçekleştiren 6 bin 173 abonenin uzun zamandan beri ödenmeyen elektrik borcu 1 milyar 342 milyon liraya ulaştı.

Enerji şirketi, borcunu ödemeyen tarımsal sulama abonelerinin elektriğini kesme kararı alırken, bu durumdan etkilenmesi muhtemel diğer abonelerin mağdur olmamaları için jeneratör desteği sağlayacak.

Şirketin, ödenmeyen borcunun uzun bir dönemi kapsadığına ve bu durumun hizmetin sürdürülebilirliğine zarar verdiğine dikkat çekilen açıklamada, şöyle devam edildi:

"Daha önce birçok kez tarımsal sulama abonelerimizin geçmişe ait elektrik borçlarını ödemeleri çağrısında bulunduk. Ancak bu çağrılarımız, büyük bir kesim tarafından görmezden gelindi. Şirketimiz, bundan sonra borcunu ödemeyen ve iyi niyetimizi istismar eden tarımsal sulama abonelerinin enerjisini kesme kararı almıştır. Borçlarını yeniden yapılandırmak için bize başvuran ve ödeme takviminde mutabık kaldığımız abonelerimiz, şimdilik kapsam dışında tutulacaktır."
 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2020, 13:02
YORUM EKLE

Aemot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını