Demirsan Soğuk Çekme Fabrikası, kendi enerjisini güneşten üretecek

Asunim Türkiye; Demirsan Soğuk Çekme Sanayi ve Ticaret A.Ş ile Kocaeli’nde bulunan fabrika çatısına kurulacak GES sistemi için 752kWp’lik EPC sözleşmesi imzaladı.

Demirsan Soğuk Çekme Fabrikası, kendi enerjisini güneşten üretecek
Endüstrideara

Başta otomotiv olmak üzere beyaz eşya sektörü, bağlantı elemanları, mutfak eşyası ve aksesuarları, ambalaj, stand imalatı, yaylık teller olmak üzere birçok sektörde ham madde ve ara mamul üretmeleri gerçekleştiren Demirsan Soğuk Çekme Sanayi ve Ticaret A.Ş, Kocaeli’nde bulunan fabrikasında kendi enerjisini üretecek. Projenin geliştirilmesi için Asunim ile anlaşma imzalayan Demirsan Soğuk Çekme Sanayi, 725 kWp kurulu güce sahip olacak.  

“AVRUPA STANDARTLARINDA PROJE GELİŞTİRECEĞİZ”

Tüm projelendirme ve mühendislik hizmetleri; Asunim’in Avrupa’daki mühendislik departmanı tarafından, en güncel teknikler ve Asunim’e özel yazılımlar kullanılarak yapılacağını belirten Asunim Kurucu Ortağı Umut Gürbüz, “Türkiye’de çatı üstü GES kurulumunda lider bir firmayız. Tüm projelerimizde olduğu gibi bu projeyi de, piyasadaki en kaliteli ürünlerle, en iyi mühendislik ve bakım hizmetlerini sunarak Avrupa standartlarına uygun bir şekilde sorunsuz olarak yatırımcımıza teslim edeceğiz. Yatırımcımıza bu projede bizi seçtikleri için teşekkürü bir borç biliriz ”dedi.

“PROJE 60 GÜNDE TAMAMLANACAK”

Kurulumu 60 gün gibi kısa bir sürede tamamlanması planlanan sistem, yıllık 866.304,00 kWh elektrik üreterek fabrikanın elektrik ihtiyacını karşılayacak. Projede, 1980 adet 380v Phono Solar panel ile 8 adet SolarEdge inverter ve 990 adet SolarEdge P850 güç optimizeri kullanılacak. Panel tabanlı teknoloji sayesinde daha fazla enerji üretimi ile kazanımların artacağı tesiste can ve mal güvenliği en üst düzeyde tutulurken yüksek çözünürlüklü izleme sistemi ile işletme kolaylığı sağlanacaktır. Projenin bakım onarım faaliyetleri ise Asunim’in iştiraki olan Maxima Enerji tarafından yapılacak. 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2020, 10:07
YORUM EKLE

Legrand

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını