banner1322
x

CW ENERJİ’DEN LOJİSTİK SEKTÖRÜNÜN EN BÜYÜK ÇATI UYGULAMASI 

Güneş paneli üreticisi olarak sektörde faaliyet gösteren CW Enerji, Ekol Lojistik’in çatısına 5628 kWp gücünde güneş enerji santrali kurdu. 

CW ENERJİ’DEN LOJİSTİK SEKTÖRÜNÜN EN BÜYÜK ÇATI UYGULAMASI 
Enerji Zirvesi

Güneş paneli üreticisi olarak sektörde faaliyet gösteren CW Enerji, yeni teknolojik gelişmeleri takip ediyor ve inovatif ürünlerin üretimini gerçekleştiriyor. Türkiye genelinde birçok önemli projeye imza atan CW Enerji, son olarak lojistik sektöründe faaliyet gösteren Ekol Lojistik’in çatısına 5628 kWp gücünde güneş enerji santrali kurdu. 

PROJEDE CARPORT DA YAPILDI

Projenin detayları hakkında bilgi veren CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz, “CW Enerji olarak lojistik sektörünün önemli oyuncularından olan Ekol Lojistik için çatı üstü güneş enerji santrali uygulaması gerçekleştirdik. Projede CW Enerji solar carportları (otomobil sundurması) da kullanıldı. Elektrik üretilebilen garaj sistemi ile araçlar kışın yağmur ve doludan, yazın da güneş ışınlarından korunurken aynı zamanda elektrik ihtiyacını da karşılayabilecek” dedi. 

“ELEKTRİK İHTİYACININ ÖNEMLİ BİR KISMI KARŞILANACAK”

Yılmaz, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Ekol Lojistik kurduğu güneş enerji santrali ile çevreye verdiği önemi bir kez daha gösterdi. Firma, tükettiği elektriğin bir kısmını güneş enerjisinden karşılayacak. Ayrıca yüzlerce ağacın kesilmekten kurtaracak. Bu şekilde hem içinde bulunduğumuz doğaya fayda sağlayacak hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmuş olacak. Böylesine önemli bir projeyi hayata geçirdiğimiz için oldukça mutlu ve gururluyuz." değerlendirmesinde bulundu. (AA)

YORUM EKLE

Legrand

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını