ÇALIŞANLARININ SAĞLIĞI İÇİN ÖRNEK UYGULAMALAR YAPTI

Panasonic Life Solutions Türkiye, Covid-19 Salgını döneminde de çalışanlarına yönelik örnek projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

ÇALIŞANLARININ SAĞLIĞI İÇİN ÖRNEK UYGULAMALAR YAPTI
Endüstri 40 Zirvesi

İnsan kaynakları ve çalışan motivasyonu konusunda fark yaratan uygulamaları ile dikkat çeken Panasonic Life Solutions Türkiye, Covid-19 Salgın döneminde de bu kapsamdaki projelerine hız kesmeden devam ediyor. Tesislerinde aldığı tedbirler sonucunda, ülkemizde TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazanan sayılış kuruluşlardan birisi olan sektörünün öncü şirketi, çalışanları için hayata geçirdiği örnek yaklaşımlar ile “Önce İnsan” ilkesini yaşatmaya devam ediyor. 

“GÜVENLİ ÜRETİM BELGESİ ALDIK”

Panasonic Life Solutions Türkiye İnsan Kaynakları ve Kurumsal Gelişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mutlu Kutlu “Salgının ortaya çıktığı ilk günlerden itibaren dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmeleri yakından takip ederek, “Önce İnsan” ilkesi ile çalışanlarımızın sağlık ve güvenliği için tesislerimizde birçok tedbiri hayata geçirmiş bulunuyoruz. T.C. Sağlık Bakanlığı'nın yönergeleri doğrultusunda uygulamaya aldığımız bu önlemler kapsamında, TSE COVID-19 Güvenli Üretim Belgesi’ni almaya hak kazanan sayılı kuruluşlardan birisi olduk. Tedbirlerin salgına karşı doğru davranışlarla daha da etkili hale gelmesini sağlamak içinse çalışanlarımıza yönelik birçok kurum içi aktivite ve iletişim uygulamasını hayata geçiriyoruz.” dedi. 

“SAĞLIKLI YAŞAM SEMİNERİ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRDİK”

Covid-19 Salgınına karşı tedbirler kapsamındaki tüm bu çalışmalarımızı hız kesmeden sürdüklerinin altını çizen Kutlu, “Çalışanlarımızın ve ailelerinin sağlıklı yaşam konusunda desteklenmesine de büyük önem vermekteyiz. Bu kapsamda, çalışanlarımızın aileleri ile birlikte katılım sağlayabileceği on-line “Sağlıklı Yaşam Seminerleri” projesini hayata geçirmiş bulunuyoruz. Projemiz kapsamında, Pandemi döneminde kişisel tedbirlerin öneminden, kış hastalıklarından korunmaya, sağlıklı beslenmeden, on-line diyetisyen hizmetine kadar birçok konuda çalışanlarımız ve ailelerinin sağlıklı yaşamına destek olacağız” dedi. Kutlu ayrıca, çalışanların ve ailelerinin kalabalık ortamlara girmesini en aza indirgemek amacıyla gıda paketi desteği sağladıklarını belirtti. Kutlu, gerçekleştirdikleri diğer çalışmaları şu sözlerle özetledi: “Kovid-19 ile mücadelede hayatını kaybeden kahraman sağlık çalışanlarının çocukları için Türk Eğitim Vakfı’nın oluşturduğu “TEV Korona Kahramanlarına Vefa Fonuna, destek sağlamış bulunuyoruz. Bu yıl, paydaşlarımızın yeni yılını bu kapsamda hazırlanan sertifikalar eşliğinde kutlayacağız. İnsanlığın bu zorlu sürecin üstesinden gelmesi ve sağlıklı, güzel günlere yeniden kavuşmamızı dilerim”   
 

YORUM EKLE

Aemot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını