banner1322
x

ALANYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ENERJİSİNİ GÜNEŞTEN ALACAK

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesine Sağlık Bakanlığının “Enerji Dostu Hastane” projesiyle güneşten enerji elde etmek amacıyla Güneş Enerji Santralleri (GES) kuruluyor.

ALANYA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ ENERJİSİNİ GÜNEŞTEN ALACAK
Endüstrideara

Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi tasarruf ve gelir getirici projeleri uygulamaya aldı. İlk adım olarak önemi her geçen gün artan yenilenebilir enerji kaynaklarına yöneldi. Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Başhekim Vekili Uzm. Dr. Alper Öztürk ve yönetim ekibi Tasarruf ve Gelir Arttırıcı Programlar dâhilinde hastanenin otopark, teras ve çatı katında boş alanlara güneş enerji santrali kurulmasına karar verildiğini açıkladı.  Düzenlenen toplantıya firma yetkilisi Ali Ataç, Elektrik Mühendisi Füsun Özer de katıldı.

“TÜKETTİĞİMİZ ENERJİNİN BÜYÜK KISMINI ÜRETMEYİ PLANLIYORUZ”

Yatırımla ilgili bilgi veren Öztürk, “Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak tükettiğimiz elektriğin büyük bir kısmını kendimiz üretmeyi hedefliyoruz. Konuyla ilgili olarak projelerimizi hazırladık ve yetkili firma ile görüşmelerimizi tamamladık. Güneş enerji santrali projesini hastanemizin otopark, teras ve çatılardaki boş alanlara kurmayı planlıyoruz. Merkezi otomasyon sayesinde hastane olarak elektrik, soğutma ve ısıtmada büyük bir tasarruf sağlayacağız. Güneş sahasından elde ettiğimiz enerjiyi hastanemizin ısıtma, soğutma ve elektrik üretimini kendimiz sağlayabileceğiz. Sağlık tesislerimizden yaptığımız tasarrufları da asli görevimiz olan sağlık alanlarına aktarım yapılacaktır” dedi.
 

YORUM EKLE

Legrand

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını