Şölen CEO’su Elif Çoban’ın iş gündemi...

Akıllı depo, yapay zeka için hatlar ve robotların yer aldığı akıllı bir entegre tesis oluşturduklarını belirten Çoban, tesislerinin tüm süreçlerde çok gelişmiş bir otomasyon sistemi ile çalıştığını söyledi.

Şölen CEO’su Elif Çoban’ın iş gündemi...
Robot Zirvesi

Şölen,  600 milyon TL yatırımla tamamladığı 4.0'a uygun fabrikası ile dev bir yatırıma imza attı,  Şölen CEO’su Çoban, Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan, tamamen robotların üretim yaptığı yeni fabrikasını tanıttı.

Çoban, Şekerleme grubunda dünya ithalatının yüzde 80’ini oluşturan ve 53 milyar dolarlık pazar payına sahip 32 ülkenin ithalatından Türkiye’nin alabildiği payın sadece yüzde 1.7 olduğunu ve  hedeflerinin  bu pazarlarda büyümek olduğunu belirtti. İhracat stratejilerini anlatan Çoban  şu ifadelere yer verdi ’’Şu anda Dubai, Cezayir, Azerbaycan, Suudi Arabistan, Almanya ve İngiltere’de ofislerimiz, Levant Bölgesi, Kanada ve Latin Amerika’da bölge müdürlüklerimiz bulunuyor. Şölen USA’i geçen sene kurduk ve en son Almanya , İngiltere ofislerimizi kurduk. Dünyanın en önemli şekerleme listelerinden biri olan Candy Industry TOP 100’de bu yıl 53. sırada yer alıyoruz. Bu sıralamayı daha da yukarılara taşıyarak gelecekte ilk 20’ye doğru ilerlemeyi hedefliyoruz." Akıllı depo, yapay zeka için hatlar ve robotların yer aldığı akıllı bir entegre tesis oluşturduklarını belirten Çoban, tesislerinin tüm süreçlerde çok gelişmiş bir otomasyon sistemi ile çalıştığını söyledi.  Üretim alanı 17 futbol sahası büyüklüğünde olan tesisin kapasitesi günlük 800 bin kilogram.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2018, 11:38
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını