ALBAYRAK GRUBU'NDA ÜST DÜZEY ATAMA ALBAYRAK GRUBU'NDA ÜST DÜZEY ATAMA

Endüstriyel otomasyon ve dijital dönüşüme odaklanan dünyanın lider şirketlerinden Rockwell Automation, Emrah Tekdemir'in Türkiye ülke satış direktörü olarak görev yapacağını duyurdu.

Yeni görevinde Tekdemir, Rockwell Automation’ın yerel varlığını, ana faaliyet alanını genişletmeye ve müşterilerin sürdürülebilirlik ve verimlilik elde etmek için dijital dönüşüm yolculuğunu hızlandırmalarına yardım etmeye devam edecek. Emrah Tekdemir, Ortadoğu, Türkiye ve Afrika pazarlarının bölgesel başkan yardımcısı görevine gelen Ediz Eren’in yerini alacak.

OTOMASYON SEKTÖRÜNDE 30 YILI AŞKIN TECRÜBE

Endüstriyel ve elektrik otomasyon sektöründe 30 yılı aşkın tecrübeye sahip olan Emrah Tekdemir, son olarak Schneider Electric'te Irak, Azerbaycan, Türkmenistan ve Ukrayna'da ülke müdürü olarak görev yaptığı sırada birleşme ve satın alma işlemlerini yönetti ve kültürler, ülkeler ve işletmeler arasında kazanan ekipler oluşturdu. Viyana Ekonomi Üniversitesi WU'dan enerji yönetimi alanında MBA derecesine ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nden elektrik mühendisliği alanında lisans derecesine sahiptir. 

Emrah Tekdemir yeni göreviyle ilgili şunları söyledi, “Lider bir endüstriyel otomasyon şirketine katılmaktan onur ve mutluluk duyuyorum. Türkiye, Azerbaycan ve Türkmenistan'da hızlı büyüme stratejimize liderlik etmeye ve yürütmeye devam edeceğim. Müşterilerimiz için değer yaratmak ve iş yaklaşımını dönüştürmek için önemli olan yeni dijital ve siber çözümlerimizden yararlanacağız. Sahada müşterilerimize hizmet vermek için yeni ortaklıklar geliştirerek bölgeye yatırım yapacağız.”

Editör: Ayşete Yavaş