banner1112
x

PELİN KORKMAZ, EMİRATES SKYCARGO, TÜRKİYE KARGO MÜDÜRÜ OLDU

Emirates SkyCargo, Pelin Korkmaz’ı Türkiye’ye yeni Kargo Müdürü olarak görevlendirdi. Korkmaz, Dubai’deki merkezinde modern ve geniş gövdeli uçaklardan oluşan filosu ve gelişmiş altyapısı ile dünya lideri Emirates SkyCargo’nun Türkiye’deki kargo operasyonlarından sorumlu olacak.

PELİN KORKMAZ, EMİRATES SKYCARGO, TÜRKİYE KARGO MÜDÜRÜ OLDU
Endüstri 40 Zirvesi

Pelin Korkmaz, Ağustos 2004’ten bu yana Emirates SkyCargo’da çeşitli görevlerde görev alarak satış, operasyon ve yönetim konularında kapsamlı bir tecrübeye aship oldu. Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü bitiren Korkmaz, İstanbul Üniversitesi Sivil Havacılık ve Ulaştırma İşletmeciliği konusunda eğitimini sürdürmektedir.

Emirates SkyCargo Türkiye Kargo Müdürü Pelin Korkmaz konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: ‘’Diğer taşıma yöntemlerine göre en büyük farkı hız ve verimlilik avantajıyla değer katmak olan ve akşamdan sabaha değişen sektörlerin başında gelen hava kargo sektöründe 26 yılı aşkın süredir aralıksız görev yapmaktayım. Türkiye’de akademik olarak ilk mezunlarına 2004 yılında kavuşan hava kargo ve lojistik sektörü ile çok daha öncesinde tanışmış olmak ve işi mutfağında öğrenmek gerçekten paha biçilemez. 26 yılı aşkın tecrübemin 16 yılını filosunun tamamı büyük gövde, bölgesinin lideri ve Türkiye pazarında sunduğu kapasiteyle lider bir havayolu olan Emirates`te kazandım ve sorumluluklarım arttıkça da kazanmaya devam ediyorum.’’


Emirates’in Türkiye, Romanya ve Bulgaristan Bölge Müdürü Bahar Birinci ise konuyla ilgili olarak ‘’Türkiye kargo operasyonları için Pelin Korkmaz'ın Kargo Müdürü olarak atanmasından mutluluk duyuyorum. Emirates SkyCargo'da uzun yıllardır farklı görevlerde yer almış biri olarak, yeni görevinde Türkiye'deki kargo operasyonlarının daha da büyümesine ve gelişmesine yardımcı olacağına eminim. Kendisine bu zamana kadar yapmış olduğu tüm katkılardan dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum.' Şeklinde yorum yaptı.
 

YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Proses Zirvesi

Dergiler