banner1013
x

PANASONİC LİFE SOLUTİONS TÜRKİYE’YE YENİ BAŞKAN

Panasonic Life Solutions Türkiye’de üst düzey atama gerçekleştirildi. 30 yıldır Panasonic’e bağlı farklı şirketlerde görev alan Yoshiyuki Kato, Nisan 2021 itibarıyla şirketin başkanlık görevine getirildi.

PANASONİC LİFE SOLUTİONS TÜRKİYE’YE YENİ BAŞKAN
EndüstrideAra - Haber Detay

Panasonic Life Solutions Türkiye’de üst düzey atama gerçekleştirildi. Şirketin yeni Türkiye Başkanlığı görevini bundan böyle Yoshiyuki Kato üstlenecek. Osaka Teknoloji Enstitüsü Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden 1991 yılında mezun olan Kato, 1991 yılında Matsushita Electric Works LTD şirketinde iş yaşamına adım attı. 30 yıl boyunca da Panasonic’e bağlı farklı şirket ve birimlerde görevini sürdürdü. Kato, son olarak Professional Lighting Business şirketinin Başkanlık görevini yürütüyordu. Şimdi ise Panasonic Life Solutions Türkiye’nin Başkanlık görevini sürdürecek. Evli ve iki çocuk babası olan Kato, Panasonic Life Solutions Türkiye’nin başkanlığını yürütecek olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. 

“TÜRKİYE’NİN BAŞKANLIK GÖREVİNİ ÜSTLENDİĞİMDEN DOLAYI MUTLUYUM”

Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren Yoshiyuki Kato, “Türk ve Japon halkları arasında çok eski tarihlere dayanan dostluk ilişkisi bulunuyor. Bu ilişkiyi çok yakından biliyorum. Bu sebeple Panasonic Life Solutions Türkiye’nin başkanlık görevini üstlendiğimden dolayı çok heyecanlı olduğumu söylemeliyim. Kurum olarak; yenilikçi ürün ve çözümlerimizi dünya pazarlarına ulaştırmayı ve insanlara daha iyi ve konforlu bir yaşam sunmayı hedefliyoruz. Bu hedefimize ulaşmak için müşterilerimiz, çalışanlarımız ve içinde yer aldığımız toplum için değer yaratmaya devam edeceğiz. Geliştirdiğimiz üstün teknolojiler ve ürettiğimiz ürünlerle de sektörümüzde daima öncü̈ olma misyonumuzu sürdürmek için çabalayacağız. Panasonic’in ‘Daha İyi Bir Yaşam, Daha İyi Bir Dünya’ hedefi doğrultusunda, her geçen gün artan bir heyecan ve azimle Türkiye’deki faaliyetlerimizi başarıyla devam ettireceğiz” şeklinde sözlerini tamamladı. 


 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2021, 11:41
YORUM EKLE

Radyo

Proses Zirvesi

Dergiler