banner1322
x

Komtera Teknoloji’nin Genel Müdür Yardımcısı Ziya Gökalp’in iş gündemi…

Her geçen gün daha da fazla gelişen teknolojinin gerekliliklerinden biri de siber güvenlik haline geldi. Siber saldırılara karşı atılması gereken adımlardan bahseden Gökalp “Ortak siber güvenlik birimi kurulmalı.” dedi.

Komtera Teknoloji’nin Genel Müdür Yardımcısı Ziya Gökalp’in iş gündemi…
Enerji Zirvesi

Gelişen teknolojiyle birlikte hayatlara giren kavramlardan birisi de Dijital Dönüşüm. Endüstri alanında Dijital Dönüşüm’e uyum sağlamak için çalışmalar yürüten firmaların sayısı Türkiye’de de her geçen gün artıyor. Cloud sistemleri başta olmak üzere birçok farklı tartışmayı da beraberinde getiren Dijital Dönüşüm’e uyum sağlamaya çalışan tüm kurum ve kuruluşlar siber güvenlik ve siber saldırılar konusuna da önem veriyor. Bireysel, kurumsal veya ülke odaklı tehditler oluşturabilecek siber saldırılara karşı endüstri ayağında ortak bir siber güvenlik birimi kurulmasını tavsiye eden Komtera Teknoloji’nin Genel Müdür Yardımcısı Ziya Gökalp, siber güvenliğin önemine vurgu yaptı.

Dijitalleşmek için tüm verilerin Cloud sistemlerine yüklenmeye başladığını kaydeden Gökalp, son dönemlerde IoT ve Cloud teknolojilerine karşı gerçekleşen siber saldırılara da dikkat çekti. Dijital Dönüşüm’ü tam anlamıyla gerçekleştirmek isteyenlerin siber güvenlik konusuna büyük önem göstermesi gerektiğinin altını çizen Gökalp, yaptığı açıklamada sadırıların arttığını ve buna karşın ortak bir siber güvenlik biriminin kurulmasının büyük önem taşıdığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2019, 17:54
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını