COLENDİ YÖNETİM KURULU'NA YENİ ÜYE

Bankacılık sektörünün deneyimli isimlerinden olan Deniz Güven, Colendi Yönetim Kurulu'na katıldı.

COLENDİ YÖNETİM KURULU'NA YENİ ÜYE
Endüstrideara

Colendi tarafından yapılan açıklamaya göre, Güven, Colendi Yönetim Kurulu Başkanı olan Ian Hannam ile kurucu ortaklar Bülent Tekmen ve Mihriban Ersin'in ardından yönetim kuruluna katılan dördüncü isim olarak belirlendi.

Açıklamada görüşleri başvurulan Colendi Üst Yöneticisi (CEO) Bülent Tekmen, Türkiye'de hayata geçirdikleri sektörlere değer katan çözümleri, globalde de yapabilen şirket ve girişimlere sahip yapılar kurdukları söyledi.

Dünyanın dört bir köşesinde faaliyet gösterme potansiyeli taşıyan şirketin yönetim kadrosunu, dijital bankacılık ve finansal teknolojiler konusunda son derece deneyimli isimlerden birisi olan Deniz Güven ile güçlendirdiklerini dile getiren Tekmen, şöyle devam etti:

"Yenilikçi iş modellerini hayata geçirmek konusunda cesur, öngörülü ve deneyim sahibi olan Deniz'in bakış açısı, yeni pazarlara açılmamıza ve ekibimizin ürün geliştirme çalışmalarına yön verecek. Amaçlarımıza daha kısa sürede ulaşmamızı sağlayacak ve vizyonumuza önemli katkılarda bulunacak olan Deniz Güven'in yönetim kurulumuza katılmasından dolayı mutluyuz."

YAPILAN ATAMAYLA YURT DIŞI AÇILIMINA HIZ VERİYOR

Dijital hizmetleri yönlendirmek ve yeni bankacılık deneyimleri sunmak konusunda dünya çapında deneyimli bir isim olan Deniz Güven, yurt dışı kariyerine 2017'de 33 ülkede faaliyet gösteren Standard Chartered'da müşteri deneyimi ve dijital servislerden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak adım attı. Burada, dijital platformlar, müşteri deneyimi yolculuğu ve optimizasyonları ile birlikte teknoloji firmaları ve startuplarla iş birliği çalışmalarını idare etti:

Ardından, Standard Chartered Bank tarafından Hong Kong'da yeni nesil bir banka olan Mox'un kurucu CEO'su olarak görev aldı. Sadece dijital olan ve sunduğu kişiselleştirilmiş bankacılık deneyimiyle hızlı bir şekilde büyüyen, Hong Kong'un ilk dijital lisanslı bankası Mox'un ekibine önderlik etti.

Halen Mox Bank'ın CEO'su ve yönetim kurulu üyesi olan Deniz, aynı zamanda Londra merkezli bir melek yatırım platformu olan PlatformXIT'in kurucu ortaklığını ve CEO'luğunu da üstleniyor.
Toplam değerlemesini 150 milyon doları aşan Colendi, İngiltere ve Ukrayna başta olmak üzere yurt dışı açılımına hız veriyor. İngiltere'nin öncü finans yayınlarından The Global Economics'in düzenlediği 2021 Küresel Ekonomi Ödülleri'nde, "En Yenilikçi Mikrokredi Kredi Platformu" ödülüne lalık görülen Colendi, geliştirdiği akıllı servisler aracılığıyla şirketleri birer finansal teknoloji şirketine dönüştürmeye devam ediyor. (AA)
 

YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını