TİM'den, İhracatta Sıfır Atık Seferberliği

Türkiye İhracatçılar Meclisi, endüstrideki her sektöre özel bir çalışmayla, atıkların katma değerli üretimde kullanılması için proje başlattı.

TİM'den, İhracatta Sıfır Atık Seferberliği
Radyo

İSTANBUL (AA)- Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Sıfır Atık Seferberliği projesini ihracata taşıyor. TİM bünyesindeki TİM Kadın Konseyi, TİM Başkanı İsmail Gülle liderliğinde, “İhracatta Sıfır Atık Seferberliği” projesini başlattı.

SIFIR ATIK PROJESİ'NİN TÜRKİYE ALGISINA KATKISI

2019’da devreye alınacak, İhracatta Sıfır Atık Seferberliği projesinin ekonomiye kazandıracağı katma değerle birlikte, Türk ihraç ürünlerinin uluslararası ticaretteki algısına da son derece olumlu bir imajla destek verecek.

İHRACATTA SIFIR ATIK PROJESİ, KADINLARDA

TİM Başkanı İsmail Gülle, İhracatta Sıfır Atık Seferberliği projesinin Türkiye’yi global ticaret liginde, en üst sıralara yükselteceğini belirterek, “Kadınlarımızın üstlendiği projenin başarıya ulaşması ise kaçınılmaz görünüyor” dedi.

HER SEKTÖRE TERZİ İŞİ PROJE

TİM’in projeye tam destek verdiğine işaret eden Gülle, endüstrideki her bir sektöre özel, terzi işi bir çalışma yaparak, çıktı atıkların, katma değerli üretimde yeniden kullanılması hedefiyle,
süratle sertifikasyon sürecini başlatacaklarını açıkladı.

Gülle, bu konuda üniversitelerde proje yarışmaları düzenleyeceklerini de ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 14:48
YORUM EKLE

Legrand

Vat

Dergiler