“Nükleer ve yenilenebilir enerji kaynakları birlikte çalışmalı”

Dünya Nükleer Birliği Başkanı Agneta Rising, "İklim değişikliğine karşı nükleer ve yenilenebilir enerji kaynakları ile birlikte mücadele etmeli" çağrısında bulundu.

“Nükleer ve yenilenebilir enerji kaynakları birlikte çalışmalı”
Endüstri 40 Zirvesi

İklim değişikliğiyle mücadele etmek ve 2050 yılı emisyon hedeflerine ulaşmak için tüm düşük karbonlu enerjilere ihtiyaç duyuluyor. Bu konunun dünya için ne kadar önemli olduğuna dikkat çekmek amacıyla çağrıda bulunan Dünya Nükleer Birliği Başkanı Agneta Rising, nükleer ve yenilenebilir enerji kaynaklarının birlikte çalışması gerektiğini söyledi. Rising’e destek ise dünyaca ünlü çevre ve enerji uzmanı Michael Shellenberger’den geldi. Shellenberger ise nükleer enerjinin iklim değişikliği ve yoksulluğa karşı tek gerçek umudu olduğunu belirtti. 

“DÜŞÜK KARBONLU SEÇENEKLERİN BİRLİKTE ÇALIŞMASI GEREKİYOR”

İklim değişikliği ile mücadele anlamında nükleer enerjinin önemli olduğuna dikkat çeken Rising, tüm düşük karbonlu seçeneklerin birlikte çalışması gerektiğine dikkat çekiyor. Aksi halde iklim değişikliğinin etkilerini asgariye indirilemeyeceğini belirtiyor. Rising, “Yenilenebilir enerji kaynaklarına ihtiyacımız olduğuna inanıyorum. Ancak yenilenebilir ve nükleer olmadan da bunu yapamayız” dedi.   
 

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 10:22
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını