banner1322
x

Konelsis’ten güneş enerjisi atağı

Konelsis, Urfa’da devreye alınacak Elbeğendi Güneş Enerjisi Santrali projesi için saha çalışmalarına başladı. Ayrıca Konya’da kurulan Işık GES projesini devreye aldı.

Konelsis’ten güneş enerjisi atağı
Endüstrideara

Elektrik ve otomasyon sektöründe faaliyet göstermek amacıyla kurulan Konelsis, bugüne kadar güneşten hidroelektriğe, rüzgardan termiğe kadar birçok projeyi devreye almış bir firma. Projelerin verimliliği artırmak için Ar-Ge faaliyetleri konusunda önemli çalışmalara imza atan Konelsis, yılın son çeyreğinde de yeni projeler için sahadaki yerini korumaya devam ediyor. Konelsis şimdi de Urfa’da devreye alınacak Elbeğendi Güneş Enerji Santrali için saha çalışmalarına başladı. 

KONYA IŞIK GES PROJESİ DEVREYE ALINDI

2018 yılının devreye alınan son GES projeleri arasında Konya Işık projesi yer alıyor. Kabul işlemleri tamamlandıktan sonra devreye alınan ve elektrik üretmeye başlayan Konya Işık GES, 1,5 MW kurulu gücüne sahip. Proje Konya ilinin Altınekin ilçesinde yer alıyor ve yaklaşık 11 bin metrekarelik alan üzerinde bulunuyor. Elde edilen elektrik enerjisi ise MEDAŞ bağlantısından şebekeye aktarılacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 17:34
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını