banner1322
x

İklim dostu veri merkezleri geliyor

Danfoss’un Hewlett Packard ile birlikte inşa etmeyi planladığı iklim dostu veri merkezleri, veri hacminin iklim üzerindeki etkisini azaltacak.

İklim dostu veri merkezleri geliyor
Endüstrideara

Danfoss, güçlü bir BT altyapının oluşturulabilmesi için iklim dostu veri merkezleri inşa etmeyi planlıyor. Gerçekleştirilecek bu proje kapsamında; artan veri hacminin iklim üzerindeki etkisi azalttırılacak ve kendi enerji tasarrufunu sağlayan teknolojiler inşa edecek. Yeni yapılacak tesisler, Danfoss'un dijital dönüşüm çerçevesinde geliştirdiği ve operasyonlar için kritik önem taşıyan akıllı bilişim teknoloji (BT) platformlarında elde ettiği yüksek hacimli verilere ev sahipliği yapacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Danfoss Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Baş Bilgi Yöneticisi, Sune Tornbo Baastrup, veri ve uygulamalar için yeni, enerji tasarruflu, maliyetli bir yuva hazırladıklarına inşa ettiklerini söyledi ve bulut hizmetleri geliştirme yolundaki çalışmalarına da devam ettiklerini açıkladı. Bu iki alanın en iyi yanlarından nasıl faydalanılacağının tespit edilmesinin sektörün önünde engel teşkil ettiğine işaret etti. Baastrup, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Veri merkezleri, akıllı ve alanına özel fabrika uygulamalarına hizmet sağlarken "bulutlar" da ölçeklendirme hizmet ve olasılıklarının sayısını gittikçe arttırıyor. Veri merkezleri ile bulut teknolojisini birleştirdiğimiz hibrid çözümümüzün uçtan uca BT çözümlerimizde güçlü, yenilikçi ve optimal verim sağlamamızı mümkün kılacağına inanıyoruz."

VERİ MERKEZİNDEKİ SUNUCULARI SOĞUTURKEN ENERJİ TASARRUFU SAĞLAYIN 

Veri merkezlerindeki sunucuları soğutmak için harcanan enerjinin büyük bir kısmından tasarruf sağlamak mümkün. Veri merkezlerinde soğutma amaçlı kullanılan enerjinin yüzde 50'sinden fazlasından tasarruf edilmesini sağlayabilecek soğutma teknolojileri ve çözümlerinde uzman Danfoss, aynı zamanda veri merkezlerinin fazla ısısını mevcut ilçe ısıtma şebekelerine yönlendirip tüketicilere ve iklime fayda sağlamak için gerekli teknolojiye de sahip. Danfoss ve Hewlett Packard Enterprise, otuz yılı aşkın süredir birlikte çalışıyorlar. Veri merkezleri kurmak, tarafların iş birliğinde ileriye doğru atılabilecek önemli bir adım. 
 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 09:19
YORUM EKLE

Kontek

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını