İAOSB Ar-Ge ve İnovasyon Yarışması’nın Birincisi DYO

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ar-Ge ve İnovasyon Yarışması’nın birincisi DYO oldu.

İAOSB Ar-Ge ve İnovasyon Yarışması’nın Birincisi DYO
EndüstrideAra - Haber Detay

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) tarafından 2013 yılında başlatılan ve üç yılda bir düzenlenen yarışmanın üçüncüsü gerçekleşti. 2019 yılı Ar-Ge şampiyonu DYO oldu. DYO,  ‘’Bobin Boyalarında Kalite, Enerji ve Maliyet İyileştirmesi’’ projesi ile Ar-Ge ve İnovasyon Yarışması’nda birinci oldu.

Ar-Ge’nin önemini 52 yıl önce fark eden ve sektöre pek çok ilki kazandıran DYO Boya, kuruluşundan bu yana rekabette fark yaratmak için araştırma ve geliştirme faaliyetlerine öncelik tanıyor. 1967 yılında ilk Ar-Ge laboratuvarıyla çalışmalara başlayan DYO, Mayıs 2009’da sektörde bir ilki gerçekleştirerek Ar-Ge Merkezi kurdu. 2017’de Dilovası’na yaptığı yatırımlarla Ar-Ge Merkezi’ni en son teknolojiyle ürünler üreten bir üs haline getirdi. Ar-Ge çalışmaları ile iddialı olan Türkiye’nin en köklü boya markası DYO, Ar-Ge’de birinciliği yine kaptırmadı. İAOSB Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Uğurtaş konuyla ilgili olarak “Sanayicilerimiz yatırım yaparken yüksek teknolojili ürünleri ve sermaye mallarını ithal etmek durumunda kalıyor. Oysa bu teknolojiyi bizim üretmemiz gerekiyor. Nitelikli iş gücü sorunu çözülürse, iyi mesleki eğitim alan mühendisler sayesinde Ar-Ge’de istenilen hedeflere ulaşırız.’’ dedi. 
 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 17:28
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Aha

Dergiler