banner1322
x

“Güneş projelerinde hedefimiz sürdürülebilirlik”

Enerjisini Üreten Fabrikalar programının bu bölümünde konuğumuz Konar Enerji CEO’su Tolga Murat Özdemir oldu. Özdemir ile sektördeki gelişmeleri konuştuk.

“Güneş projelerinde hedefimiz sürdürülebilirlik”
Merus Power, Aha Teknoloji Teşvik

Türkiye’de yenilenebilir enerji kaynakları alanında gerçekleşen gelişmelerle ilgili bilgi veren Özdemir, aynı zamanda teknolojiler hakkında da kapsamlı bilgiler verdi. 

Kontek Otomasyon firması ile bu yıl 25’inci yaşını kutladıklarını belirten Özdemir, endüstriyel otomasyon ve enerji verimliliği konusunda gösterdikleri faaliyetlerle önemli projelere imza attıkları söylerdi. Özdemir konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Kontek Otomasyon olarak bu sene 25’inci yaşımızı kutluyoruz. Konar Enerji ise 2012 yılından beri yüzde 100 Kontek’in iştiraki ile kurulmuş bir firma. Biz soların ötesi konseptinde bu iki firmayı birleştirme kararı aldık. Türkiye pazarına bu gelişmeyi duyurmak durumundayız. Yeni dönemde iki sektörün birbirine daha fazla yakınlaşacağını düşünüyoruz” dedi. 
Türkiye’nin güneş enerjisi alanında ulaştığı kurulu güçle ilgili de bilgi veren Özdemir, “Türkiye’de 5.5 GW kurulu gücüne sahip güneş enerjisi santrali yapıldı. 2 yıl içerisinde böyle bir güce ulaşmak oldukça önemliydi. Şimdi ise bizim için önemli olan sürdürülebilirlik. Sağlıklı, verimli ve uzun ömürlü santraller kurmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. 

Türkiye’nin yenilenebilir enerji sektörü alanında yaşanan gelişmeleri değerlendiren Özdemir ile Enerjisini Üreten Fabrikalar programında keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.
 

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2019, 11:47
YORUM EKLE

Legrand

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını