Enerjisa Enerji ile TOBB ETÜ Hastanesi'nden enerji tasarrufunda güç birliği

Enerjisa Enerji ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin Ankara’daki TOBB ETÜ Hastanesi arasında enerji tasarrufuna yönelik anlaşma yapıldı.

Enerjisa Enerji ile TOBB ETÜ Hastanesi'nden enerji tasarrufunda güç birliği
EndüstrideAra - Haber Detay

ANKARA (AA) - Enerjisa Enerji ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’nin Ankara’daki TOBB ETÜ Hastanesi arasında enerji tasarrufuna yönelik anlaşma yapıldı.

Enerjisa Enerji tarafından basına yapılan açıklamada, firmanın imzalanan anlaşma uyarınca hastanenin Enerjisa Enerji'nin kurumsal müşterilerine sunduğu çözümlerden biri olan enerji verimliliğine yönelik Enerji Performans Modeli’nden yararlanacağı bildirildi.

Bu modele göre hastanenin eski aydınlatma ürünlerinin Enerjisa Enerji tarafından yeni ve yüksek verimli LED aydınlatma ürünleriyle değiştirileceği ve sözleşme boyunca bakımının yapılacağı kaydedilen açıklamada, imzalanan anlaşmayla hastanenin senede ortalama 677 bin kilovatsaat elektrik ve 207 bin liralık tasarruf sağlanacağına dikkat çekildi.

Açıklamada, 2017-2023 Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı ile uyumlu olan Enerjisa Enerji modelinin yaygınlaşmasının ülke ekonomisine açısından da faydalı olacağı belirtildi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2019, 19:54
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Vat

Dergiler