banner1013
x

Elektrik dağıtım şirketi kışa hazırlandı

Akdeniz bölgesinin elektrik dağıtım şirketi AEDAŞ, kesintisiz enerji sağlamak amacıyla kış mevsiminin zorlu şartlarına hazırlandı.

Elektrik dağıtım şirketi kışa hazırlandı
EndüstrideAra1

Kış aylarında tüketicilerine kesintisiz enerji hizmeti sunmak amacıyla kontrol ve bakım işlemlerini tamamlayan AEDAŞ, enerji hatlarını, trafolarını, sokak armatürlerini zorlu şartlara hazırladı. Bünyesinde 1845 adet trafo ve 49.346 adet armatür bulunan AEDAŞ, ayrıca ihtiyacı olan şebeke varlıklarının da bakımlarını gerçekleştirdi.  

TEKNOLOJİ İLE MÜDAHELE HIZI  

Yoğunluk yaşanan lokasyonlarda araç ve vardiya düzenlemeleri yaparak arızalara hızlı bir şekilde müdahale ettiklerini söylen AEDAŞ Genel Müdürü Bahadır Müdüroğlu, hava tahminlerini önceden aldıklarını ve gerekli ekipman ve malzeme takviyesi sağladıklarını ifade ediyor. Gerçekleştirdikleri yatırımları ise Müdüroğlu şu sözlerle anlatıyor: “Teknoloji alanında gerçekleştirdiğimiz yatırımlarla çalışmalarımızı daha çok kolaylaştırdık ve müdahale de hız kazandık. SCADA sistemimiz sayesinde de arızaları daha kolay tespit ediyoruz ve yönetiyoruz.” 
 

Güncelleme Tarihi: 24 Aralık 2018, 11:50
YORUM EKLE

KRC ELEKTRO

Vat

Dergiler