Üretim süreçlerini optimize etmek, maliyetleri düşürmek ve inovasyonu teşvik etmek için kritik öneme sahip olan dijital dönüşüm, günümüz endüstriyel ortamında artık lüks değil, bir zorunluluk haline geldi. Bu noktada dijital dönüşüm; işletmelerin verimliliğini, esnekliğini ve rekabetçiliğini artırmak adına dijital teknolojileri benimsemesi anlamına geliyor. CLPA Türkiye Müdürü Önder Şenol, bu dönüşümü başarılı bir şekilde gerçekleştirmenin yolunun ise doğru endüstriyel ağ altyapısına yatırım yapmaktan geçtiğine dikkat çekiyor. 

DOĞRU ENDÜSTRİYEL AĞ ALTYAPISINA YATIRIM YAPMAK DÖNÜŞÜMÜN BAŞARISINI BELİRLİYOR

CEO’ların Ortak Paydası: ESG ve Dijitalleşme CEO’ların Ortak Paydası: ESG ve Dijitalleşme

Dijital dönüşüm, işletmelerin gelecekteki başarısı için kritik bir adım. Ancak bu dönüşümü gerçekleştirmek doğru endüstriyel ağ altyapısına sahip olmayı zorunlu kılıyor. CLPA Türkiye Müdürü Önder Şenol, “Eğer yarının oyun kurucuları arasında yer almak ve küresel rekabette öne çıkmak istiyorsanız dijital geleceğinize sağlam adımlarla ilerlemeli ve doğru altyapıya yatırım yapmalısınız” diyor. 

Dijital teknolojilerin veri analitiği, otomasyon ve yapay zekâ gibi alanlarda büyük ilerlemeler sağladığına dikkat çeken Önder Şenol; “Bu teknolojiler, endüstriyel operasyonların daha verimli, esnek ve hızlı olmasını mümkün kılıyor. Dijital dönüşüm sürecinde endüstriyel ağ altyapısı, tüm operasyonların bel kemiği olarak işlev görüyor. Yanlış veya yetersiz bir altyapı, veri iletiminde gecikmelere, güvenlik açıklarına ve operasyonel verimsizliklere yol açabiliyor. Dolayısıyla doğru endüstriyel ağ altyapısına yatırım yapmak, dijital dönüşümün başarısı için hayati önem taşıyor. 

Editör: Ayşete Yavaş