Expo tarihinin en büyük fuarı unvanını taşıyan etkinlikte Daikin ve Suntory, 8 bin 800 metrekarelik bir alanda yaklaşık 300 fıskiye, ses, ışık ve video ile hayatın hikâyesini anlatacak. 13 Nisan- 13 Ekim 2025 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Expo 2025 Osaka, Kansai için iki şirketin birlikte düzenleyeceği gösteri, bugünü yaşayan insanlar olarak gelecek için neler yapmamız gerektiği konusunda birlikte düşünmeye teşvik etmeyi amaçlıyor.

Daikin ve Suntory, Osaka kentinde kurulmuş iki önemli şirket. Expo 2025 Osaka, Kansai'nin "Yaşamlarımız için Geleceğin Toplumunu Tasarlamak" olarak belirlenen teması her iki şirketin misyonlarıyla güçlü bir şekilde örtüştüğü için bu iki şirket Expo'da ortaklaşa sergi açmaya karar verdi. Su, hava, ışık, ateş, müzik ve video kullanılarak hazırlanan ve hayatın hikâyesini görkemli bir ölçekte tasvir eden bu muhteşem gösterinin adı "Gece Yarısı Gökkuşağının Altında (Under the Midnight Rainbow)" olarak belirlendi. Expo tarihinin en büyük fuarı unvanını taşıyan etkinlikte Daikin ve Suntory, 8 bin 800 metrekarelik bir alanda yaklaşık 300 fıskiye, ses, ışık ve video ile hayatın hikâyesini anlatacak. Expo 2025 Osaka, Kansai için iki şirketin birlikte düzenlediği gösteri, bugünü yaşayan insanlar olarak gelecek için neler yapmamız gerektiği konusunda birlikte düşünmeye teşvik etmeyi amaçlıyor.

Gösteri, 13 Nisan- 13 Ekim 2025 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Expo 2025 Osaka, Kansai süresince her gün, gün batımından sonra World Expo'nun sembolik bir alanı olan Water Plaza'da gerçekleştirilecek. Gösterinin amacını daha geniş kitlelere tanıtmak isteyen Daikin ve Suntory şirketleri, bu amaçla https://www.expo2025.airandwatershow.jp/en/  adresinde ortaklaşa bir web sitesi hazırladı.

Daikin ve Suntory şirketleri bu gösteriyle milyarlarca yıldır yeryüzündeki her şeye tanıklık ederek etkileşimde bulunan su ve havanın hikâyesini izleyicilere deneyimleterek daha iyi bir gelecek için yeni bir ruha sahip olma arzusunu yansıtmayı amaçlıyor. Projede iki şirketin yanı sıra Japon sanatçılar ile 20 yılı aşkın süredir dünya çapında etkinlikler ve gösteriler planlayıp düzenleyen Fransız prodüksiyon şirketi ECA2 de yer alıyor.

ISI POMPALARI, BİNALARIN KARBON EMİSYONLARINI DÜŞÜRÜYOR ISI POMPALARI, BİNALARIN KARBON EMİSYONLARINI DÜŞÜRÜYOR

Hava ve su elementlerinden ilham alan görkemli bir fikir

Bu gösteri, hava ve suyun koruyucu bağlar oluşturduğu ve yaşamı sarmaladığı bir festivalin hikâyesini anlatıyor. Hava ve su milyarlarca yıl önce gezegenimizde doğdu. İnsanlar da dâhil olmak üzere tüm canlılar, yaşam ve evrim bayrağını devrederken hava ve suyu da tükettiler. Gösterinin çıkış noktasını oluşturan fantastik fikir ise bu uzun sürece tanıklık eden su ve havaydı: “Yeryüzünün her şeyini görmüş olan hava ve suyun konuşmalarını dinleyebilseydik, bize yeryüzünde olup bitenler hakkında ne tür hikâyeler anlatırlardı? Belki de gelecekte izlememiz gereken yol hakkında bize tavsiyelerde bulunurlardı."