Üyelerin sektörel bilgi alışverişi yapabilmesi, iş birliği fırsatlarının değerlendirilmesi, gündem konuşmalarının yapılabilmesi için, her ay yapılan “Üye Buluşması” etkinliğine bir yenisi ile devam edildi. Mart Ayı Üye Buluşması İzotim Cephe Sistemleri’nin ofisinde gerçekleştirildi. İzotim Cephe Sistemleri Kurucusu İnşaat Yüksek Mühendisi Salim Ünal, tasarımını ve/veya uygulamasını yaptığı cephe sistemi uygulamaları hakkında bilgiler verdi.

NELER KONUŞULDU? 

İzotim Cephe Sistemlerinin 22 yıllık tecrübesi doğrultusunda, geçmiş referanslarından ve devam etmekte olan şantiyelerinden örneklerle, Sıvalı Isı Yalıtım Sistemi(Mantolama) uygulamaları, Prekast (GRC) Uygulamaları ve Giydirme Cephe Seramik, Mermer, Tas ve Kompakt Laminat uygulamalarını anlattı. Çimento esaslı sıva ile yapılmış pazardaki %98 mantolama uygulamanın barındırdığı potansiyel risklerden bahsedildi.

Büyükçekmece'nin En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi Büyükçekmece'nin En Büyük Kentsel Dönüşüm Projesi

Karşılıklı fikir alışverişleriyle geçen keyifli sohbette dernek üyelerinin iş birliği imkanlarından, uygulama firmaları ile malzeme üreticisi firmaların ve cephe danışmalarının birlikte olmasının başarılı projeler için ne kadar önemli olduğundan söz edildi. 


 

Editör: Merve Kaya