"Depreme Dayanıklı Bina İnşa Etmenin Yolu" "Depreme Dayanıklı Bina İnşa Etmenin Yolu"

Türkiye’nin en prestijli marinalarından Ataköy Marina’da tek blokta 17 katlı olarak inşa edilen Ataköy Marinada Residence, göz alıcı mimarisi, modern peyzajı ve panoramik deniz manzarasının yanı sıra bütünleştiği mega yat marina ile deniz kıyısında bir yaşam sunarak, yüksek kalitede, enerji dolu bir residence yaşamı vadediyor. Dünyada sadece Miami, Dubai ve Monte Carlo gibi prestijli lokasyonlarda görebileceğiniz marina ve residence ilişkisinin Türkiye’deki tek örneği olan Ataköy Marinada Residence örnek dairesinde konuklarını ağırlamaya başladı.

Uluslararası başarılarıyla tanınan Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından tasarlanan Ataköy Marinada Residence, 128 ile 1260 metrekare arasında değişen geniş metrekare seçeneklerine sahip 72 daireden oluşuyor. Villa lüksünü ve konforunu rezidans konseptine taşıyan projede 1+1’ler 128 metrekareden, 2+1'ler de 230 metrekareden başlarken, büyüklüğü 450 metrekareye varan 3+1’ler de yer alıyor. Marinada Residence 1+1’den 5+1’e kadar; flat, dubleks, triplex ve bir adet penthouse olmak üzere farklı tipte seçenekler sunuyor. 

DENİZE AÇILAN HAYAT 

Modern mimarisi, geniş açık alanları, meydanları, peyzaj düzenlemesi ve bütünleştiği mega yat marina ile denize açılan bir hayat sunan Marinada Residence, Marmara Denizi’nin kıyısında, zengin ulaşım bağlantıları ve yeşil alanlarıyla sadece Ataköy ve civarının değil tüm İstanbul’un faydalanacağı, çok katmanlı bir kentsel tasarım yaklaşımı sunuyor.

DENİZDEN VE KARADAN ULAŞIM AYRICALIĞI

Ataköy Marinada Residence’da evler, akıllı ev otomasyon sistemi ile lüksü, iç bahçe ve teras alanları ile de şehir içinde nefes alabilen bir residence konforunu bir arada yaşatırken, kapanmaz deniz ve şehir manzarasıyla da denizle iç içe olma hissini yaşatıyor. Sürdürebilir teknolojiyle yaşam alanlarını birlikte kullanarak çağın ritmini takip ediyor.  
Direkt erişim sağlayan yeni metro bağlantısının yanı sıra mega yatların da yanaşabileceği 1000 tekne kapasiteli, restoran ve dükkânları ile Ataköy Marina, 5 yıldızlı Sheraton İstanbul Ataköy Hotel ve yakınındaki alışveriş merkezleri ile hem deniz hem de şehir hayatı sunan Ataköy Marinada Residence’da kozmopolit bir kent anlayışı sunuluyor. Taksim’den Kadıköy’e İstanbul’un kalbinin attığı her noktaya yakın konumuyla Ataköy Marinada Residence, kentle iç içe olmanın ayrıcalığını tanıyor. 
 

Editör: Merve Kaya