Büyükçekmece'nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden biri olan "Ihlamur Konakları" projesi hayata geçiriliyor. Bugüne kadar 15 kentsel dönüşüm projesini hayata geçirdiklerini aktaran Beyaz Group Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Beyaz sorularımızı yanıtladı.

İnşaat Malzemesi İhracatı 2,7 Milyar Dolara Yükseldi İnşaat Malzemesi İhracatı 2,7 Milyar Dolara Yükseldi

Adsız Tasarım (17)-1

FOTO: Beyaz Group Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Beyaz

‘Ihlamur Konakları’ projesi ile ilgili bilgi verir misiniz?

‘Ihlamur Konakları’nı ortağımız Cemrem İnşaat ile birlikte bir kentsel dönüşüm projesi olarak hayata geçiriyoruz. Büyükçekmece’nin önemli arterlerinden biri olan Cengiz Topel Caddesi üzerinde konumlandırdığımız projemiz, 8 bin 800 metrekare alanda 12 blokta 161 daire ve 34 ticari birimden oluşuyor. Dairelerimiz 1+1’den 5+2 dubleks konut seçeneklerine kadar geniş bir yelpaze ile sunuluyor. Büyüklük olarak da minimum 117,14 m²’den başlayıp, maksimumda 272,11 m²’ye kadar seçenekler söz konusu. Geniş peyzaj ve yaşam alanlarının inşaat alanından fazla olduğu projemiz 5 bin 500 m²’nin üzerindeki yeşil alanıyla bölgenin en yüksek sosyal donatıya sahip projesi olarak dikkat çekiyor. Ek olarak, tüm blokların ve peyzaj alanının altı 195 araçlık kapasiteli kapalı otopark olarak tasarlandı.

Kentsel dönüşüme bakışınız nedir? Bu alandaki çalışmalarınız nelerdir?

Kentsel dönüşüm projelerinin öneminin farkındayız. Bu edenle bu alandaki faaliyetleri çok önemsiyoruz. Kentsel dönüşüm konusu ülkemizde özellikle de İstanbul’da deprem gerçeği ve çarpık kentleşme nedeniyle kritik öncelikli öneme sahip. İstanbul yaklaşık 20 milyon nüfusuyla üç büyük fay hattı üzerinde bulunan ülkemizde deprem riski en yüksek olan illerin başında yer alıyor. Ek olarak 6 Şubat’ta yaşadığımız ve 11 şehri yerle bir eden Kahramanmaraş depremleri kentsel dönüşümün ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Konut satın alırken sadece estetik unsurlara değil, yapıların temeline ve dayanıklılığına da öncelik vermenin kıymeti hatırladık. Depremi engellemek tabi ki mümkün değil ancak güvenli bina inşa ederek kayıpları en aza indirebiliriz.

Biz de Beyaz Group İnşaat olarak bugüne kadar 15 kentsel dönüşüm projesini hayata geçirdik ve toplam 730 daire ile 56 ticari alanı tamamladık. Büyükçekmece’de bölgenin sosyal dokusunu ve çehresini şekillendiren, bulunduğu bölgeye değer katan imza işler yaptık.

RÖPORTAJIN TAMAMI ST İNŞAAT YAPI&MALZEME DERGİSİNİN TEMMUZ SAYISINDA!

https://dergi.stendustri.com.tr/ link üzerinden "St İnşaat Yapı ve Malzeme" dergisine ulaşabilirsiniz.

Editör: Merve Kaya