Tavuk ve yumurta sektörü için müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda, tamamen müşterilerine özel makine ve robot teknolojileri üreten bir Ar-Ge şirketi olan Kantec, Kelebec 3.0 adlı patentli gıda işleme makinesiyle yurt içinde ve yurt dışında müşterilerinin rekabet avantajı elde etmesini sağlıyor.

PATENTLİ KELEBEC 3.0 MAKİNESİYLE GLOBALDE TANINIYOR

Şirket olarak beyaz et sektöründe gıda işlemeden birinci-ikincil ürün işleme olarak tanımlanan tabaklama, hassas tartım, etiketleme, tasnifleme, istifleme süreçlerine kadar hizmet veren Kantec, yanı sıra üretim hatlarının sonuna robotları entegre ederek sınıflandırma ve paletleme süreçlerinde de hizmet veriyor. Türkiye'deki beyaz et sektörüne robot teknolojisini entegre eden ilk şirket olduklarını söyleyen Kantec Marka ve Pazarlama Müdürü Hakan Çetinbaş, bir ilke imza atmanın kendileri için önemli bir gurur ve önemli bir motivasyon kaynağı olduğunu söylüyor.

Robotik İşlemler

KANTEC, AMERİKA’DA TAVUK KELEBEĞİ TANITTI KANTEC, AMERİKA’DA TAVUK KELEBEĞİ TANITTI

Çetinbaş, patentli Kelebec 3.0 makinesiyle yurt içi ve yurt dışındaki marka bilinirliği hakkında şunları söylüyor:

"Yurt içi açısından baktığımızda Türkiye'nin beyaz et sektörüne robot teknolojisini entegre eden ilk şirketi olduğunuz zaman, ister istemez zaten bilinirlik konusunda fazla bir kaygınız kalmıyor. Çünkü içeride rekabet edeceğiniz çok şirket olduğunu söyleyemem. Zira bu kadar büyük yatırımlar öyle her şirketin rahatlıkla birilerine teslim edeceği süreçler değil. Yurt dışında ise robot teknolojileri kapsamında çok fazla bu işi yapan şirket var. Ama globalde, şirketimizin özellikle pazarlama tarafında altını çizdiği konu “Kelebec 3.0” adlı patentli gıda işleme makinemiz. Özellikle tavuk kıyması tüketilen bölgelerde oldukça rağbet gören bir makine diyebilirim."

BEYAZ ET SEKTÖRÜNDE FARK YARATAN BİR ÜRÜN

Deri Sıyırma Modülü sayesinde, tavuk sırt etinde bulunan deriyi kolayca sıyıran modülden çıkan tavuk sırt etinden 1. sınıf kalite kıyma, tavuk sosis veya nugget üretimi yapıldığını söyleyen Çetinbaş, Kantec’in dünyada da tercih edilen Kelebec 3.0 ürününün beyaz et sektöründe fark yaratan bir ürün olduğuna vurgu yapıyor.

Editör: Ayşete Yavaş