15 milyon Euro’luk yatırım ile 2017 yılında Yalova’da kurulan ve 20 yıldır Türkiye’de hizmet veren Acme Holding’in iştiraki Armis Yatak, Eylül 2018 itibariyle İzmir Torbalı’daki yeni tesislerine taşınarak üretim parkuru ve depolama alanını 3 kat artırdı.  Armis Yatak'ın Artemis Halı’daki bilgi, birikim ve tecrübelerini aktardıkları bir marka olduğunu söyleyen Acme Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tolga BatallıArtemis Yatak'ın kurulmasına ilişkin "Türkiye genelinde yaptığımız araştırmalar ve halı üretimindeki profesyonel ve yenilikçi üretim anlayışımız doğrultusunda gelen talep üzerine bu yatırım kararını aldık." dedi. 

İHRACATTA 40 BARAJINI AŞTI

Acme Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Batallı: 2023 yılında ihracat yaptığımız ülke sayısını 40’ın üzerine taşıdık.

Yatak sektöründe sürdürülebilirlik yaklaşımları ve iş gündemleri hakkında konuşan Batallı, şunları söyledi:

"Yatak sektöründe özellikle, konfor, uyku teknolojisi ve sürdürülebilirlik gibi faktörlere odaklanan markaların başarılı olma eğiliminde olduğu gözlemleniyor. Sektördeki büyüme, online perakende ve e-ticaretin artması, tüketicilerin sağlık ve konfora daha fazla önem vermesi gibi faktörlere bağlı olarak şekilleniyor. Ayrıca yatak sektöründe güçlü bir rekabet ortamı söz konusu ve bu durum aslında daha yaratıcı yatak tasarımlarının çıkmasına, daha gelişmiş teknolojilere yatırım yapılmasına neden oluyor ve yatak sektörü bu nedenle artan bir büyüme ivmesine sahip. Armis Yatak markamızda biz de bu ivmeyi sürdürüyoruz. Armis Yatak olarak biz de kendi fabrikamızda üretim gerçekleştirirken yatak teknolojilerine önem vererek büyük bir yatırım gerçekleştirdik. 2023 yılında ihracat yaptığımız ülke sayısını 40’ın üzerine taşıdık ve markamızın uluslararası alandaki varlığını güçlendirdik, aynı zamanda yurt içinde de satış nokta sayılarımızı artırdık. Sadece yatak tekstilinde değil, aynı zamanda yaşam tarzını da iyileştirmeyi hedefleyerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz."

SEO VIBES ON TOUR İSTANBUL : DİJİTAL DÜNYANIN UZMANLARI SEO VIBES ON TOUR İSTANBUL : DİJİTAL DÜNYANIN UZMANLARI

2023 YILINDA ÜRETİM REKORU KIRDI

Acme Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Batallı: İnovasyon ve kalite anlayışımızı desteklemek adına, teknolojiye yatırım yapma kararlılığımızı sürdürüyoruz, bu sayede 2023 yılında kendi fabrikamızda bir üretim rekoru kırdık.

Artemis Yatak'ın 2023 yılı değerlendirmesini yapan ve 2024 hedefleri hakkında da açıklamalarda bulunan Batallı şöyle konuştu:

"2023 yılını satış hedefimizin üzerinde kapattık ve 2024 yılında da bu başarımızı sürdürmek için çalışıyoruz. Yatak sektöründe yükselen bir yıldız olarak, amacımız müşterilerimizle doğru yatağı ve ürünleri buluşturabilmek ve bu noktada müşterilerimizin markamıza duyduğu artan güven bizleri mutlu etmektedir. İnovasyon ve kalite anlayışımızı desteklemek adına, teknolojiye yatırım yapma kararlılığımızı sürdürüyoruz, bu sayede 2023 yılında kendi fabrikamızda bir üretim rekoru kırdık. 2024 yılında da amacımız yatak üretim sayımızı artırmak. Sadece yatak değil, beyaz ve renkli ev tekstili alanında yeni koleksiyon tasarımlarımızla müşterilerimizin beklentilerini karşılayarak, satışlarımızın artmasına yönelik bir strateji geliştiriyoruz. 2024 yılında ihracattan elde ettiğimiz ciroyu  %45’in üzerine çıkararak, bu oranda bir büyüme hedefliyoruz. Sektörümüzün de bu oranın üzerinde bir büyüme yakalayacağını tahmin ediyorum."