Uluslararası pazarlarda bilinirliğini arttıran ve faaliyet alanını büyüten Yükselen Çelik, ihracat gelirlerini ve ihracatın toplam satış içindeki payını arttırmayı hedefliyor. Bu kapsamda Almanya’nın Düsseldorf şehrinde, paylarının tamamı kendilerine ait olan ‘Rising Stahl GmbH’ isimli bağlı ortaklık (alt şirketin) kurulmasına karar veren Yükselen Çelik, Rising Stahl GmbH’ isimli şirket ile Avrupa pazarındaki ihracat faaliyetlerinin desteklenmesini ve arttırılmasını amaçlıyor.

YILMADEN KUZEY MAKEDONYA’DA YENİ TESİS SATIN ALDI YILMADEN KUZEY MAKEDONYA’DA YENİ TESİS SATIN ALDI

2024'ÜN İLK YARISINDA FAALİYETLERİNE BAŞLAYACAK

Rising Stahl GmbH’ın bir an önce kurulması sağlamak için gerekli yasal prosedürlerin başlatılması adına Düsseldorf’ta bir ofis açmaya hazırlanan Yükselen Çelik; öncelikle Avrupa satış (ihracat) ofisi olarak faaliyetlerine başlayacak, zamanla kiralık depo/depolama alanlarına sahip olmasına ve ürün stoklayabilmesine odaklanacak. Gerekli görülmesi halinde ise bir çelik servis merkezi veya metal işleme tesisi kurulması, Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya Bölgesi başta olmak üzere, Almanya ve diğer Avrupa Birliği Ülkeleri’ne millileşmiş şekilde şirketin ürünlerinin satışının yapılması ve bu kapsamda döviz cinsinden gelir ve beraberinde toplam satış hasılatının artması için gerekli girişimlerin yapılması için çalışmaları devam ediyor.
 
Rising Stahl GmbH’in 2023 yıl sonuna kadar kuruluş işlemlerini tamamlaması ve 2024 yılının en geç birinci yarısında faaliyetlerine başlaması planlanıyor. 2024 yılının ikinci yarısı itibarıyla da  girşimin Yükselen Çelik’in ihracat ve transit ticaret faaliyetlerine pozitif yönde etki etmesi bekleniyor.