Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşüm firmalarından Schneider Electric, veri merkezi etkinliklerinden Data Center Ankara’yı ana sponsor olarak destekleme kararı aldı.

Sulu radyant paneller ile yüzde 30 enerji tasarrufu Sulu radyant paneller ile yüzde 30 enerji tasarrufu

 Veri merkezlerinin önemini dile getiren Schneider Electric Dijital Enerji ve Veri merkezleri Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Sağlam; “Geleceğin veri merkezleri uçtan uca çözümlerle yüksek verimlilik ve güvenlik sağlıyor. Böylece hem kurumların sürdürülebilir büyümesine hem de ekonomiye ve çevreye katkı sağlıyor. Yeni nesil teknolojilerin sürdürülebilir odaklı yarattığı bu gelişimi biz Elektrik 4.0’la mümkün kılıyoruz. Elektrik ve dijitali bir araya getirerek çevreci ve akıllı çözümlerle iş ortaklarımızı ve müşterilerimizi destekliyoruz. Küresel iklim krizine yanıt veren bu çözümlerimizin Data Center Ankara’da uzmanlardan gördüğü yoğun ilgiden de oldukça memnunuz. Birlikte sürdürülebilir bir gelecek yaratmak üzere deneyimimizi, uzmanlığımızı ve teknolojimizi paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Gerçekleştirilen etkinlikte yer alan uzmanlar; katılımcılarla sürdürülebilir veri merkezleri, uçtan uca çözümler ve Elektrik 4.0 alanlarında bilgilerini aktardılar.  Schneider tarafından yapılan araştırmaya göre küresel ekonomi dijital teknolojiyi içselleştirdiği çerçevede dekarbonize olma potansiyeline sahip oluyor.  Mevcutta olan teknolojilerin benimsenmesi ve yenilikçi tüketim modelleriyle 2050’ye kadar geçen süre içerisinde küresel CO2 emisyon seviyelerinin %30 azalması sağlanabilir. Elektrik talebinin gelecek yıllar içerisinde şu an ki seviyenin 3 katına çıkması tahmin ediliyor. Artan talebin yönetilebilmesi için verimlilik teknolojilerinin önemi daha artıyor.

 

 

 

Editör: Semra Çakmak