DİJİTAL DÖNÜŞÜMDE YOL HARİTASI DİJİTAL DÖNÜŞÜMDE YOL HARİTASI

Yorglass, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından belirlenen İhracat Şampiyonları Listesi’ne bir kez daha girmeyi başardı. 6 kıtada 60’tan fazla ülkeye ihracat yaparak bir dünya markası olma yolunda hızla ilerleyen Yorglass; Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği kategorisi kapsamında işlenmiş cam sektöründe “İhracatını En Fazla Artıran Firma” kategorisinde birincilik, düz cam sektöründe ise “En Fazla İhracat Gerçekleştiren Firma” kategorisinde ikincilik ödülünü aldı.

Cumhuriyetin 100. yılında hedeflerine emin adımlarla yürümenin gururunu yaşadıklarını dile getiren Yorglass Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Semavi Yorgancılar, yarattıkları global tedarik ağı ile hem iç hem de dış pazardaki büyümelerini sürdüreceklerini vurguladı.

KÜRESEL ÖLÇEKTE YATIRIMLAR DEVAM EDECEK

Semavi Yorgancılar şöyle konuştu:  “Endüstriyel cam işleme ve düz cam ticareti alanlarındaki birikim ve tecrübemizle 6 kıtada 60’dan fazla ülkede camın adresi olmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin dört farklı şehrinde yer alan tesislerimizde çalışmalarımızı yürütüyor; Bolu, Eskişehir, Çerkezköy ve Manisa’da bulunan yedi tesisimizde üretim gerçekleştiriyoruz.  Düz cam, renkli reflekte, kaplamalı, ayna, lamine ve buzlu camın da yer aldığı geniş ürün yelpazemizle ulusal ve uluslararası müşterilere çözüm ortaklığı yapıyor, dünyanın her yerinden 70'in üzerinde tedarikçi ile geniş bir alanda hizmet veriyoruz. Baktığımızda 2022 yılını döviz bazlı yüzde 31 büyüme ile kapatırken üretimden gelen satışlarla ihracat oranımızı yüzde 48’e yükselttik. Doğru stratejilerle toplam ihracat rakamımızı ise 77 milyon dolara ulaştırdık. Özellikle son yıllarda Avrupa’daki pazar payımızı ciddi oranda artırdık ve yüzde 30’un üzerine çıkardık. Aldığımız bu ödül gösterdiğimiz kararlılık ve başarının bir yansıması olması yanı sıra şirketimizin etkisini küresel ölçekte genişletmeye devam ettirmemizde bize ilham kaynağı olarak hizmet edecek.”