2023 yılı haziran ayında, Pazarlama Merkezi’nde kurulu 3.5 MWp gücündeki güneş enerjisi santralini tam kapasite olarak devreye alan Mercedes-Benz Türk, eylül ayında Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 1.3 MWp kurulu güce sahip güneş enerjisi santralini devreye aldı.

“Yeni kağıt makinesiyle enerji  tüketimini minimize ettik” “Yeni kağıt makinesiyle enerji tüketimini minimize ettik”

Yeşil Hedefler’ programı kapsamında 2039’a kadar üretim sırasında sıfır CO2 salımı gerçekleştirmeyi hedefleyen Mercedes-Benz Türk, bu doğrultuda sürdürebilirlik çalışmalarını büyük bir kararlılıkla devam ettiriyor. Mercedes-Benz Türk Haziran 2023’te, Pazarlama Merkezi’nde 3.5 mWp gücüne sahip, yıllık 4.5  milyon kWh elektrik enerjisi üreterek Güneş Enerjisi Santralini devreye aldı. Böylelikle yıllık enerji tüketimi 4 milyon kWh olan tesisin, enerji ihtiyacının tamamı güneş enerjisi santrali üzerinden sağlanacak.

AKSARAY KAMYON FABRİKASI’NDA YILLIK 900 TON KARBON SALIMI ENGELLENECEK

Aksaray Kamyon Fabrikası 2023 yılında üretim binaları depo ve ofislerin sıcaklık optimizasyonu ile havalandırma sistemi optimizasyonu gibi enerji verimliliği projeleriyle 5.992 MWh enerji tasarrufu sağladı. 2022 yılında Aksaray Hatıra Ormanı projesini hayata geçiren Mercedes-Benz Türk, eylül ayında Aksaray Kamyon Fabrikası’nda 1,3 MWp kurulu güce sahip güneş enerjisi santralini devreye aldı. Santralin yıllık 1 milyon 900 bin kWh elektrik enerjisi üretmesi hedefleniyor.

Editör: Semra Çakmak