Traktör kabini üreticisi Yarış Kabin, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında üretim hatlarında kullandığı 80'den fazla kaynak robotu ile geçmişe dönük kaynak parametrelerini takip ediyor ve kusursuz bir üretim gerçekleştirdiğini kanıtlıyor.

Firmanın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Robotik Kaynak Modeli, kusursuz üretim için önemli bir yöntem. Tesisimizde bulunan 80'in üzerinde kaynak robotu; geçmişe dönük kaynak parametrelerini izliyor ve bu sayede üretimin kusursuz olduğunu kanıtlıyor." ifadelerine yer verildi.

ABB, ROBOT PORTFÖYÜNÜ GENİŞLETİYOR ABB, ROBOT PORTFÖYÜNÜ GENİŞLETİYOR

Firma tarafından daha önce yapılan bir paylaşımda ise "İlk robot hattımızı 2006'da kurduğumuzu biliyor muydunuz?" denilerek ilk robot hattının fotoğrafı paylaşılmıştı.

MACARİSTAN YATIRIMI İLE DÜNYA ŞİRKETİ OLMA YOLUNDA 

Temelleri 1977 yılında Hüseyin Yarış, Hasan Yarış ve Nazmi Yarış kardeşler tarafından atılan Yarış Kabin, tarım aletleri sektöründe faaliyet gösteriyor ve traktör emniyet kabinleri ile iş makinası emniyet kabinleri üretimi yapıyor.

Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nde 300 bin metrekarelik alanda üretim yapan şirket, alanında yüzde 25’lik pazar payıyla Avrupa’da en büyük üç şirket içerisinde yer alıyor.

Firma, 2018 yılında yatırım sürecine başladığı Macaristan fabrikasını geçtiğimiz yıl devreye almıştı. Yarış Kabin Yönetim Kurulu Üyesi Şeyma Yarış, yatırım için Macaristan'ı seçmelerinin nedenlerini "coğrafi konumun getirdiği lojistik avantaj, AB üyesi olması, hızlı büyüyen bir ekonomiye sahip olması ve yatırımcıya önemli teşvikler sağlaması" olarak açıklamıştı.