Sanayi Neden Dijital Dönüşüme Başlamalı? Sanayi Neden Dijital Dönüşüme Başlamalı?

MECHANICA, 20-23 Aralık 2023 tarihleri ​​arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi'nde endüstriyel görüntü işleme ünitelerinin tanıtımını gerçekleştirdi. Zirve katılımcıları, kalite sorunlarını tespit edip sınıflandırabilen MECHAvision ünitelerinin, maliyetleri nasıl düşürüp verimliliği artırabileceğini doğrudan gözlemleme şansına sahip oldu.

Böylelikle MECHANICA, kalite kontrol süreçlerini baştan sona dijitalleştiren ve geleceğin yapay zeka teknolojisi Generative AI ile desteklenen yeni nesil kalite kontrol ünitelerini değerli katılımcıların deneyimine sundu.

"KENDİ KENDİNE ÖĞRENEN" KALİTE KONTROL ÜNİTELERİ

Ziyaretçiler Gıda, Kimya, İlaç ve Madeni Yağ endüstrileri için özel olarak tasarlanan görüntü işleme ünitelerinde anomali analizi, anomali kategorizasyonu, etiket ve kapak kontrolü, hatalı ürünlerin hattan uzaklaştırılma sistemlerinin deneyimini yaşama fırsatı buldu. MECHAvision, analitik yeteneği ve performansının yanı sıra saniyede 3 ürünü ve her ürün için 19 farklı anomali noktasını değerlendirebilme yeteneğiyle de öne çıkıyor.

ULUSLARARASI PAZARLARA AÇILMA HIZLANACAK

PBA Yönetim Kurulu Başkanı, İnci Holding ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Perihan İnci'den almış olduğu yatırım ile stratejik ortaklık sürecine Ocak ayı itibariyle start veren MECHANICA, bu yeni ortaklık yapısıyla şirketin finansal yapısını güçlendirmesinin yanı sıra şirket ilişki ağını geliştirme, uluslararası pazarlara açılım, kurumsal alt yapıyı oluşturma gibi alanlarda daki çalışmalarına yeni dönemde hız verecek.

MECHANICA'nın yeni yatırımcısı Perihan İnci, bir yatırımcı olarak uzun yıllardır endüstriyel dijitalleşme ve teknolojiler alanındaki gelişmeleri çok yakından takip ettiğini ve son yıllarda yapay zeka uygulamalarının da devreye girdiği bu alanın geleceğine çok inandığını söyledi. Önümüzdeki dönemde, MECHANICA'yı mevcut stratejisi doğrultusunda ürün geliştirme, kurumsallaşma, yönetişim ve uluslararası pazarlara açılım gibi başlıklarda kendisinin otuz beş yılı aşan iş tecrübesi ve güçlü bir kadro ile destekleyecekleri için heyecan duyduklarını belirtti.