Dünyanın önde gelen motor üreticilerinden birisi olan Yanmar'ın Türkiye’deki tam iştiraki Yanmar Turkey Makine A.Ş., Türkiye'deki etkinliğini artıracak üst düzey bir atama gerçekleştirdiğini duyurdu. Yenilikçi ve geniş ürün yelpazesiyle sektördeki öncü konumumu koruyan Yanmar Türkiye, şirketin Endüstriyel Motorlar İş Kolu, Motor ve Yedek Parça Satış Müdürü olarak Bahadır Birgücü'yü seçti. Satış ve müşteri yönetim süreçlerinde 12 yılı aşkın tecrübesiyle Yanmar Turkey Makine A.Ş'nin Yeni Motor Satış, Yedek Parça Satış ve Servis faaliyetlerinin yürütülmesinden sorumlu olacak.

Yıldız Holding'de Üst Düzey Atama Yıldız Holding'de Üst Düzey Atama

YANMAR TÜRKİYE; ÜRETİM, LOJİSTİK ve MÜHENDİSLİK ÜSSÜ OLMAYI HEDEFLİYOR

100 yılı aşkın tarihiyle iş makinesi, tarım makine ve ekipmanları, enerji sistemleri, deniz ve endüstriyel motor üretiminde dünyanın önde gelen şirketlerinden Yanmar, Türkiye pazarındaki konumunu güçlendirmeye devam ediyor. 2016'da faaliyetlerine İzmir’de başlayan Yanmar İrtibat Ofisi ve 2017 yılında kurulan Yanmar Turkey Makine A.Ş. firmasıyla, Türkiye'deki müşterilerine kaliteli ve güvenilir hizmet sunuyor. Beş senedir Türkiye ve komşu ülkeleri, Türk Cumhuriyetleri, Doğu Avrupa, Arap ülkeleri, Kuzey Afrika gibi birçok bölgede çözüm sunan Yanmar Türkiye; tarım makineleri ve ekipmanları, anahtar teslim mühendislik hizmetleri (EPC), enerji sistemleri, endüstriyel motorlar, iş ve endüstriyel makina kiralama platformu ile toplamda beş farklı iş kolunda hizmet veriyor. Türkiye'de gerçekleştirdiği iş ortaklıkları ve stratejik anlaşmalarla bölgedeki varlığını sürekli güçlendirmekte olan şirket, Yanmar’ın üretim, lojistik ve mühendislik üssü olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu kapsamda Yanmar Türkiye, bölgedeki satış faaliyetlerini güçlendirmek üzere şirketin Endüstriyel Motorlar İş Kolu, Motor ve Yedek Parça Satış Müdürlüğü’ne Bahadır Birgücü'yü getirdi.

YANMAR'DA BİRGÜCÜ DÖNEMİ

Kariyerine Hanbulk Gemi Kiralama şirketinde Teklif ve Satış Mühendisi olarak başlayan Birgücü, bu pozisyonda geçirdiği 3 yılın ardından Perkins markasının Türkiye Distribütörü olan Power TK bünyesinde görev yapmaya başladı. Perkins Power TK'de görev aldığı 8 yıl boyunca çeşitli pozisyonlarda faaliyet gösteren Birgücü, Power TK bünyesinde Servis Satış ve Yeniden Güçlendirme Satış Müdürü olarak görevine devam etti. Satış konusunda tecrübeli isim, Power TK'nin servis odaklı yeni müşterilerine servis, bakım, onarım, revizyon, yedek parça, yeni motor satışlarının gerçekleştirilmesinde görev aldı. Şimdi ise, satış konusundaki 12 yılı aşkın tecrübesiyle Birgücü, Yanmar Turkey bünyesinde Endüstriyel Motorlar İş Kolu, Motor ve Yedek Parça Satış Müdürü olarak rol alacak.

Yanmar Türkiye Endüstriyel Motorlar İş Kolu, Motor ve Yedek Parça Satış Müdürü Bahadır Birgücü: "Yanmar Türkiye olarak, Yanmar'ın 100 yılı aşkın tarihi boyunca nesilden nesile aktardığı HANASAKA felsefesiyle uyumlu bir şekilde, daha iyi bir gelecek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülkemizin, globalde öncü olduğu üretim kollarında Türk Üreticileri motor tedariki ve sonrasında gereken tüm satış sonrası hizmetler desteklemek bizim için çok önemli bir görevdir. Yanmar'ın geniş ürün yelpazesini Türkiye'deki müşterilerimize sunarak küresel çaptaki başarımızı Türkiye pazarında da göstermek için yoğun bir şekilde çalışıyoruz."

Editör: Haber Merkezi