TOPSİT A.Ş. Satış ve Operasyon Müdürü Esen Turan, Xypex Kristal Teknolojisinin betonun derinliklerinde, mikro yapı düzeyinde bulunabileceğini belirterek şunları söyledi: "Xypex'in tescilli kimyasalları, su ve diğer sert, aşındırıcı sıvıların girişini önlemek için çimento hidratasyonunun doğal yan ürünleriyle reaksiyona girer. Xypex, katalizör olarak su kullanıldığında, betonun birbirine bağlı gözenekleri içinde çözünmeyen kristal bir yapı oluşturur ve betonun kalıcı bir parçası haline gelerek, beton yapının içinden eşsiz bir koruma sağlar.

Taramalı Elektron Mikroskobunun yüksek güçlü görüntüleme kapasitesi, onu su yalıtım katkıları kategorisindeki diğer ürünlerden ayıran üstün Xypex Crystalline Teknolojisini doğrulayan görsel kanıtlar görüntüler.

MASDAF, "F-CONNECT" İLE FOUR ESSENTİALS'A DAMGA VURDU MASDAF, "F-CONNECT" İLE FOUR ESSENTİALS'A DAMGA VURDU

BETONUN YALITIMINDA DEVRİM YARATTI

Laboratuvarda geliştirilen ve onlarca yıl süren sürekli araştırma ve iyileştirmelerle mükemmelleştirilen, kristal teknolojimizle su yalıtımı, geleneksel olarak yüzey seviyesinde bir yaklaşım olan betonun yalıtımında devrim yarattı.
Xypex'in piyasaya sürülmesinden bu yana, dünya çapında on binlerce beton yapı, kristal teknolojimizle su geçirmez hale getirildi ve korundu. Diğer üreticiler bizim özel teknolojimizi kopyalamaya çalışırken, Amerikan Beton Enstitüsü, geçirgenliği azaltan katkılara yönelik performans beklentilerini tanımlayan ACI 212-3R-16'yı yayınladı. Bu ACI standardı, katkı maddelerini iki alt kategoriye ayırır: hidrostatik basınca maruz kalmayan beton için katkı maddeleri ve kristal teknolojisi de dahil olmak üzere hidrostatik basınca maruz kalan beton için katkı maddeleri.

SU YALITIM KATKILARI KATEGORİSİNDE EŞSİZ

Xypex ürünlerinin su yalıtım katkıları kategorisindeki diğer ürünlere göre neden EŞSİZ olduğunu, Taramalı Elektron Mikroskobundan alınan görüntülerle kanıtlanmıştır. Laboratuvarda ve sahada onlarca yıl süren bilimsel araştırma ve testlerden geçen Xypex ürünleri, en yüksek endüstri standartlarını aşacak şekilde üretilmektedir. Kalite Kontrol/Kalite Güvence sürecimiz, ISO 9001:2015, İngiliz Agrément Kurulu, Cahier des Charges ve Avrupa Birliği Direktifleri kapsamında uyumluluk açısından onaylanmıştır. Bu nedenle dünya çapındaki mühendisler, mimarlar ve beton malzemeleri uzmanları, beton yapılarını su geçirmez hale getirmek ve korumak için Xypex Krsital Teknolojisini tercih etmektedir".