Güneş enerjisi santrali kurumlarına ağırlık vererek hem çevreye hem ekonomiye katkı sağlamak mümkün. Güneş enerjisi sistemlerine ağırlık vermek ülkenin ekonomik politikaları açısından oldukça kazançlı bir gerçeklik. Bu durum hem işletmeler için hem de bireysel kullanımda hayatlarımızın birçok noktasında rahatlıkla yer alabilir.

Elektrik Üretimini Azaltmada Yapay Zekâ ve Dijitalleşmenin Yarattığı Etki Elektrik Üretimini Azaltmada Yapay Zekâ ve Dijitalleşmenin Yarattığı Etki

CW Enerji şirketi, Manisa’da bulunan bir firmanın çatısına güneş enerji santrali kurulumunu tamamladı. Kurulumu yapılan GES’ler sayesinde verimli, tasarruflu ve çevreye daha duyarlı bir enerji üretimi sağlanmış oluyor.

CW Enerji CEO’su Volkan Yılmaz yaptığı açıklama da şunları dile getirdi; “Hızla çalışmalarımıza devam ediyor ve firmaların çatılarını güneş panellerimiz ile donatmayı sürdürüyoruz. Bu kapsamda, Manisa’da faaliyet gösteren bir firma ile de anlaşma sağladık ve firmanın çatısına 3597 kWp gücündeki güneş enerji santrali kurulumunu tamamladık. Güneş enerji santrali ile firma yılda yaklaşık 337 ağacı kurtararak 2.233.258 kg karbondioksit eşdeğeri kadar salımının önüne geçecek.”

YAŞAM KAYNAĞI GÜNEŞLE ÜRETMEYE DEVAM

Yılmaz sözlerine şöyle devam etti; “Güneş enerji santrali kurmak isteyen yatırımcılara işin her aşamasında kaliteli ve hızlı hizmet sağlamak adına tecrübeli bir kadro ile çalışıyoruz. Bugüne kadar birçok firmaya güneş panelleri kurduk ve bu paneller sayesinde firmalar kendi elektriklerini üretiyor ve doğa dostu olan güneşten yararlanıyorlar.”

Yenilenebilir enerji kaynaklarının sürdürülebilir ve çevre dostu olması tercih edilmesinde önemli bir etken.

Editör: Semra Çakmak