Firmaların sürdürülebilir büyümelerine katkı sağlamayan Proven Yönetici Ortağı M. Emre Çaptuğ, klasik danışmanlık yaklaşımından uzak bir politikayla çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Çaptuğ; yerinde ve anında uygulama yaparak hızlı ve kalıcı sonuç elde edilen çalışmalar yaptıklarını böylece firmaların doğrudan bilançolarına yansıyan finansal kazançlar sağlamasına yardımcı olduklarının altını çizdi;

“İlk aşamada bütünsel yaklaşım ile çalışmalara başlıyoruz. Bütünsel yaklaşım ile ilk olarak ekipman ve süreçlerin rehabilitasyonunu yapıyoruz. Bu ne anlama geliyor? Örneğin, sürekli takılan ya da arıza nedeni ile duran ekipmanlar veya hatların teknik problemlerine hem işletmelerin hem de Proven’in teknik ekipleri ile çözümler üreterek iyileştirmeler sağlıyoruz. Bu bize standartlaştırabilecek teknik altyapıyı sağlamış oluyor. Bu aşamada aynı kaynakları kullanarak üretim artışı sağladığından hem verimlilik hem de karlılık artmış oluyor. 
İkinci aşamada standartlaşma ile sürdürülebilirlik fazına geçiş yapıyoruz. Daha sonra standartlaşma aşaması ile sürdürülebilirlik fazına geçiş yapıyoruz. Bu aşamada firmalarda standart iş yapma yöntemleri uygulanıyor. Kaizen uygulamaları bu aşamada başlamış oluyor. Türkiye’de firmalar ilk aşamadaki eksikliklerini gidermeden standartlaşma çalışmaları ve eğitimlere başladıkları için bu gibi projelerde ya başarısız oluyor ya da kalıcılık sağlanamıyor. 
Üçüncü aşamada ise çalışanların gelişimi üzerinde duruyoruz. Çalışanların günlük iş yapma biçimlerini, sahada ve kendi çalışma alanlarında gözlemliyoruz. Bu çalışmalarda kişisel yaklaşımların yanı sıra kültürel yapı da ortaya çıkıyor. Daha sonra tespit edilen eksiklere göre bir gelişim programı hazırlayarak sahada uyguluyoruz. Eğitimler ve saha koçlukları bu aşamaların temelini oluşturuyor. Son aşamada ise “Teknolojik Entegrasyon” devreye giriyor.“ 

FARKLI SEKTÖRLERDE UYGULAMALAR 

Odaklandıkları sektörler hakkında bilgi veren Çaptuğ; “Bugüne kadar savunma sanayi, havacılık, alüminyum, ilaç, biyoteknoloji, seramik, döküm, otomotiv, tekstil ve gıda gibi birçok sektörde saha uygulamaları yaptık. 
Üzerimizdeki döküm tozunu temizleyip steril tulumları giyerek ilaç üretimine girdiğimiz de oldu. Bu sebeple üretim, lojistik, dağıtım … vb süreçlerin olduğu her sektörde çalışma yapabiliyoruz. Her konunun kendi uzmanının Proven’de görev yaptığını rahatlıkla söyleyebilirim. Yani her konuda uzman olan süper kahramanlar değil her konunun ayrı ayrı uzmanları ile farklı sektörlere uyum sağlayabiliyoruz. Dolayısıyla belirli sektörlere değil verimliliğe ve karlılığa odaklanıyoruz.” dedi.

YAPAY ZEKA DESTEKLİ ENDÜSTRİYEL GÖRÜNTÜ İŞLEME ÜNİTELERİ YAPAY ZEKA DESTEKLİ ENDÜSTRİYEL GÖRÜNTÜ İŞLEME ÜNİTELERİ

proven-tr.com