KYK Yapı Kimyasalları, deprem bölgesinde yeniden inşa ve bina güçlendirme çalışmalarına katkı sağlamak amacıyla sahadaki çalışmalarını hızlandırarak yeni bir projeye imza attı. Proje kapsamında dünyaca ünlü Japon Yüksek Mimar ve İnşaat Mühendisi Yoshinori Moriwaki ile eğitim planlayan şirket, deprem bölgesinde, deprem ve bina güçlendirme konularında sektör profesyonellerine eğitim verilmesini sağlayacak. 

KİNTSUGİ FELSEFESİ İLE HASARLI YAPILARA FARKLI BİR DOKUNUŞ

KYK Yapı Kimyasalları, Japonya kültüründe kırılmış nesneleri altın veya gümüş ile onararak eskisinden daha güzel ve fonksiyonel hale getiren bir sanat tekniği olan Kintsugi felsefesinden aldıkları ilhamla, güçlendirme çalışmalarına farklı bir boyut kazandırmayı hedefliyor.

Japon Yüksek Mimar ve İnşaat Mühendisi Moriwaki bu kapsamda Kintsugi tekniğini yapı sektörüne uyarlayarak, kırılmış veya hasar görmüş yapıları onarmak ve güçlendirmek için yapılması gerekenler hakkında bilgi paylaşımında bulunacak.

SÜRMELİ: “GÜÇLENDİRME SİSTEMLERİMİZ İLE KENTSEL ÖLÇEKTE DÖNÜŞÜME DESTEK SAĞLIYORUZ”

İstanbul’da basın toplantısı düzenleyen ve depreme karşı dayanıklı yapılar için bina güçlendirme konusunda sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ettiklerini vurgulayan KYK Yapı Kimyasalları Yönetim Kurulu Başkanı Cemil Onur Sürmeli, “KYK Yapı Kimyasalları olarak “Yeniden Hep Birlikte Ayağa Kalkıyoruz” mottosuyla yola çıkıyoruz. Eğitimlerimizde, Sn. Moriwaki’nin yanı sıra KYK Yapı Kimyasalları’nın uzman kadrosu da yer alacak. Eğitimlerimizin hedef kitlesi ise inşaat mühendisleri, mimarlar, yapı denetçileri, müteahhitler ve sektördeki diğer profesyoneller olacak. Sektör paydaşlarına, depreme karşı dayanıklı ve güvenli yapılar inşa edebilmeleri için, doğru ürün seçimi ve doğru uygulamanın önemini aktararak, deprem farkındalığını ve bilincini artırmayı hedefliyoruz. Güçlendirme sistemlerimiz ile kentsel ölçekte dönüşüme destek sağlıyoruz. Ana hedefimiz, depreme karşı tüm şehir ve bölgelerimizle yeniden ayağa kalkmak ve dayanıklı yapılar oluşturmaya destek vermek” dedi.

TÜRKMENİSTAN ARKADAĞ RUHİYET SARAYI’NDA ALDAĞ CİHAZLARI KULLANILDI TÜRKMENİSTAN ARKADAĞ RUHİYET SARAYI’NDA ALDAĞ CİHAZLARI KULLANILDI