Türkiye'de yatırımcı ilişkileri uygulamaları dünya yönetimini amaçlamak üzere kurulan 95 şirket üyesi olduğu Yatırımcı İlişkileri Derneği (TÜYİD), yeni Yönetim Kurulu ile muhafaza etmeye devam ediyor. Derneğin son dönem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Başak Öge, Aslı Selçuk'dan devraldığı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütecek. 

22 ŞUBAT 2023'TE DÜZENLENEN TÜYİD YENİ YÖNETİM KADROSU

Olağan Genel Kurulu'nda derneğin yeni dönem Yönetim Kurulu seçildi. Genel Kurul'un ardından yönetim kurulunun görev dağılımı da yapıldı.

TÜYİD'in yeni Yönetim Kurulu'nda şu isimler yer alıyor: Doğan Holding İcra Kurulu Üyesi ve Mali İşler Başkanı Bora Yalınay ve Coca-Cola İçecek Hazine ve Yatırımcı İlişkileri Direktörü Çiçek Uşaklıgil Özgüneş Başkan Yardımcıları, Sabancı Holding Yatırımcı İlişkileri Direktörü Kerem Tezcan Sayman, Koç Holding Yatırımcı İlişkileri Koordinatörü Nursel İlgen, Aslı Selçuk Danışmanlık Kurucusu Aslı Selçuk, Garanti BBVA Yatırımcı İlişkileri Bölüm Başkanı Handan Saygın, Bank of America Merrill Lynch'in Yükselişte Olan Piyasalar (EEMEA) Hisse Satışı Direktörü ve Türkiye Hisse Piyasası Bölüm Başkanı Seda Karşit Tiryaki, Eczacıbaşı Holding Sermaye Piyasası Direktörü Şule Korkmaz, Akbank Yatırımcı İlişkileri ve Sürdürülebilirlik Bölüm Başkanı Ebru Güvenir, Paksoy Ortak Avukat Bürosu Ortak Av. Ömer Çollak, Türk Telekom Yatırımcı İlişkileri Direktörü Gülsen Ayaz.

Yönetim Kurulu Başkanı Başak Öge gerçekleştirdiği konuşmada şu tespitlerde bulundu:

"TÜYİD olarak, Yatırımcı ilişkileri mesleğinin alıcılarındaki referans merkezi ve temsilcisi olarak, yöneticilerin mevzuatı kapsamındaki görev ve yetkilerine layıkıyla yapmalarını ve en iyi çalışma tabanına yönelik yardım amaçlı aralıksız çalışıyor. Bugün 95 üyesi ile Borsa İstanbul piyasa operasyonlarının yaklaşık %75'ini temsil eden TÜYİD, 14. yüzyılda büyüyen sermaye piyasalarımızın en etkin sivil toplum yapısından biri olarak işleyişine devam etmektedir. İyi günde ve kötü günde ülkemizi ve şirketlerimizi küresel yatırım camiasına anlatan meslek grubuyuz. Ülkemize ve şirketlerimize duyduğumuz bu sorumluluk ile bu temsil kabiliyetimizi dünya standartlarına çıkarmak üzere TÜYİD olarak tüm paydaşlarımızla birlikte çalışmaktayız. Önümüzdeki dönemde de TÜYİD ve Yatırımcı İlişkileri Profesyonelleri olarak uluslararası portföy yatırımlarından ülkemize düşen payı artırmak için faaliyetlerimize aralıksız devam edeceğiz."

NORTHER GLOBAL LOGISTICS’TE ÜST DÜZEY ATAMA NORTHER GLOBAL LOGISTICS’TE ÜST DÜZEY ATAMA