İnşaat Malzemesi İhracatı 2,7 Milyar Dolara Yükseldi İnşaat Malzemesi İhracatı 2,7 Milyar Dolara Yükseldi

Türkmenistan'da ilk kez devlet önemine sahip şehir statüsü verilen ve Türkmenistan’ın ilk “akıllı kenti” Arkadağ’da inşa edilen ve bölgedeki ilk uluslararası akademi olan Aba Annayev Uluslararası At Yetiştiriciliği Akademisi’nde Aldağ’ın klima santralleri ve ısı geri kazanım cihazları tercih edildi.

ALDAĞ'IN ULUSLARARASI REFERANSLARI GÜÇLENİYOR

Büyük konferans salonu ile kentin çeşitli etkinliklerine ev sahipliği de yapan üniversitede Aldağ Manisa Akhisar Tesisinde üretilen 9.580-35.330 m3/h kapasite aralığında yüzde 100 Taze Havalı Klima Santralleri, 4.250-36.480 m3/h kapasite aralığında Karışım Havalı Klima Santralleri, 500-1.500 m3/h kapasite aralığında Isı Geri Kazanım Üniteleri ve 24.200 m3/h kapasiteli, Dik Tip Havuz Nem Alma Santrali, “Akıllı Kent”in modern yapısı Aba Annaev Uluslararası At Yetiştiriciliği Akademisi'nde hizmet verecek.

Geliştirilerek yenilenen uluslararası sertifikalarıyla Aldağ cihazları, yer aldığı uluslararası referanslarını artırmaya devam ediyor. Bu referanslar, iklim krizinin güdülediği enerji verimliliği yarışında da Aldağ’ın liderler arasında olduğunu kanıtlıyor.

Editör: Ayşete Yavaş