Mersin-Tarsus Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TÜİOSB) Başkanı Gül Akyürek Balta, 29 Ekim'de 29 fabrikanın temelini atmayı hedeflediklerini bildirdi.

HEYET SAHADA İNCELEMERDE BULUNDU

TÜİOSB'den yapılan açıklamaya göre, TÜİOSB Müteşebbis Heyet Toplantısı, Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan başkanlığında gerçekleşti.

Katılımcılar, toplantının ardından altyapı çalışmalarının sürdüğü alanda incelemelerde bulundu.

"İHRACATA DAYALI ROL MODEL HEDEFİYLE YOLA ÇIKTIK"

Açıklamada görüşlerine yer verilen TÜİOSB Başkanı Balta, Türkiye'nin bereketli topraklarının bulunduğu Çukurova'da ihracata dayalı rol model olma hedefiyle yola çıktıklarını söyledi.

Örnek bir projeyi hayata geçirmekten dolayı duydukları mutluluğu paylaşan Balta, şu şekilde konuştu:

10 BİN İSTİHDAM VE 250 MİLYON DOLARLIK İHRACAT HEDEFİ

"Hedefimiz, 300 milyon dolarlık yatırımla 10 bin nitelikli istihdam ve 250 milyon dolarlık ihracat yapmak. Kazı ve kontrollü dolgu imalatlarımız, projelerine uygun olarak gerçekleşiyor. 2021 yılı başında yapılan ihaleyle başlayan hafriyat çalışmalarımızı bu yıl içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. TÜİOSB'nin güçlü temeller üzerinde yükselmesi için 300 hektarlık alanın birinci fazı olan 115 hektarlık alanda 70 sanayi parselinin, arazi düzenleme ve yol çalışmalarının sonuna geldik."

TÜRKİYE'NİN YÜZDE 56'SI HAYAT PAHALILIĞINA ÇÖZÜM ARIYOR TÜRKİYE'NİN YÜZDE 56'SI HAYAT PAHALILIĞINA ÇÖZÜM ARIYOR

ENDÜSTRİ 4.0 FELSEFESİYLE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HEDEFLERİNE UYGUN OLACAK 

Endüstri 4.0 felsefesiyle sürdürülebilirlik hedeflerine uygun fabrikaların inşaatlarına yakın zamanda başlamayı planladıklarını dile getiren Balta, "Hedefimiz, 29 Ekim'de 29 fabrikamızın temelini atmak." dedi.

Vali Ali Hamza Pehlivan da güzel yatırımlara vesile olacağına inandıkları TÜİOSB'ye bölgenin gelişmesi adına gereken katkıyı yapacaklarını ifade etti. (AA)