1976 yılında kurulan ve bugün 196 üyeye ulaşan TÜDOKSAD'ın 24. Olağan Genel Kurulu 16 Şubat 2024 Cuma günü Renaissance İstanbul Polat Bosphorus Otel’de gerçekleşti. 

TÜDOKSAD BAŞKANI YENİDEN KADİR EFE OLDU

Adsız Tasarım 2024 02 20T152424.039

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren TÜDOKSAD Genel Sekreteri Tunçağ Cihangir Şen, 2022-2023 Yılı Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ile mali tabloların sunumunu üyeler ile paylaştı.

Faaliyet ve mali tabloların sunumundan sonra 24. Genel Kurul’da yeni dönem için yapılan oylamada yönetim kurulu asil ve yedek üyeleriyle birlikte, Denetleme Kurulu asil ve yedek üyeliklerin seçimi gerçekleşti. Yönetim Kurulu Başkanlığına Efesan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Efe tekrar seçildi.

KBSB: “FABRİKANIN KALBİ KAZAN DAİRESİDİR” KBSB: “FABRİKANIN KALBİ KAZAN DAİRESİDİR”

150’e yakın sektör temsilcisinin katıldığı genel kurulda, geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanı olan Yaylalı Günay Divan Başkanlığına, geçmiş dönem Yönetim Kurulu Üyeleri'nden Alaattin Özyurt Başkan Yardımcılığına, TÜDÖKSAD İşletme Müdürü Seyhan Tangül Yılmaz ise Divan Katipliği görevine oy birliğiyle seçildi.

DÜNYA DÖKÜM KONGRESİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

Kadir Efe konuşmasında; güzel bir dönemi geride bıraktıklarını ve emeği geçen 23. Dönem çalışma arkadaşlarına teşekkür ettiğini ifade etti.

Efe, pandemi ve yaşanan deprem felaketlerine dikkat çekerek yaşanan bütün olumsuzlara rağmen TÜDÖKSAD olarak Metal Döküm Sektörünü her alanda temsil ettiklerini, döküm sektörünün gelişimini destekleyen tüm faaliyetlerin içinde yer alarak ulusal ve uluslararası arenada sektörün ve üyelerinin çıkarları doğrultusunda faaliyetlerini sürdüreceklerini belirtti.

2026 yılında İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Dünya Döküm Kongresi için yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ile çalışmalara başlanacağını ve 2004 yılında olduğu gibi ülkemizi ve döküm sektörümüzü en güzel şekilde temsil edeceklerini söyledi ve ardından bu göreve tekrar layık gören genel kurul üyelerine ve 6 Şubat depreminde yardım eden bütün üyelere teşekkürlerini yeniledi.