Forbes Global’de ilk 100 ve Forbes Almanya’da ilk 10 şirket arasında olan Droege Grubun bir iştiraki Trenkwalder’de üst düzey atama gerçekleşti.

TRENKWALDER'İN CGO'SU IŞIK TAZELER OLDU

Uluslararası alanda 30 yılı aşkın süredir İş ve İnsan Kaynakları süreçlerinde dış kaynak hizmeti veren Alman Droege Grup iştiraki Trenkwalder’in Büyümeden Sorumlu Başkan’ı sektörün önde gelen liderlerinden Işık Tazeler oldu. Temmuz 2023 itibarıyla Trenkwalder Türkiye’de Chief Growth Officer görevini üstlenen Tazeler, Trenkwalder’in global tecrübe, sektörel deneyim ve bakış açısını BPO lokal pazarda da teknoloji odaklı servislerle büyüterek devam ettirecek. Yeni atama ile göreve başlayan Işık Tazeler, reklam, tanıtım, organizasyon, konferans, fuar konuları ile eventlerin yönetiminden de sorumlu olacak.

Kurulduğu günden bugüne yürüttüğü çalışmalar ile çağrı merkezi, müşteri deneyimi, insan kaynakları alanında pek çok sertifika ve ödüle sahip, teknoloji odağı ve inovatif yaklaşımlarla bir deneyim merkezi haline dönüşen Trenkwalder Türkiye, Işık Tazeler’in ekibe katılması ile lokal pazardaki konumunu daha da güçlendirecek.

IŞIK TAZELER KİMDİR?

Başarılarla dolu bir iş hayatına sahip olan Işık  Tazeler, 1998 yılından bu yana profesyonel iş hayatı içerisinde yer almaktadır. Turkcell Global Bilgi, Deutsche Telekom Almanya, Koç Sistem, Vodafone ve Final Varlık Yönetim şirketlerinde zaman içerisinde birçok farklı görev ve sorumluluk üstlenmiştir. Son olarak Tempo BPO şirketinde İş Geliştirme, Satış ve Pazarlama fonksiyonlarından sorumlu İş Geliştirme ve Pazarlama Direktörü olarak görev almış aynı zamanda İcra Kurulu Üyeliği görevini de yürütmüştür. 

Kariyer yolculuğunda global organizasyonlar tarafından “En İyi İş Ortağı Yönetimi Programı Lideri”, “En Başarılı İş Yönetimi Lideri”, “En İyi Müşteri Deneyimi Lideri” “gibi birçok ödüle sahip olan Tazeler, kadınları ve gençleri iş alanında güçlendirme konusunda mentorluk vererek çalışmalar yürütmekte, sektörel dernek faaliyetlerinde aktif rol almaktadır.

Türk Telekom'a yeni başkan: İsmail İlhan Hatipoğlu Türk Telekom'a yeni başkan: İsmail İlhan Hatipoğlu
Editör: Haber Merkezi