"Küresel Endüstriyel Üretim CEO Araştırması" Yayımlandı "Küresel Endüstriyel Üretim CEO Araştırması" Yayımlandı

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, ülke ekonomisine sağladığı katkının yanı sıra, ilköğretim, ortaöğretim, lise ve üniversitelerle gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle öğrencilerin bilinçlenmesine ve gelişimine destek oluyor. Şirket, çevre duyarlılığı, trafik bilinci ve teknik eğitime yönelik sosyal sorumluluk projeleriyle topluma değer katmayı sürdürüyor. Yeni Toyota C-HR'ın üretim sürecinin tamamlanmasıyla, projeleri yeniden taze bir enerji ve vizyonla hayata geçirerek, toplumun daha sürdürülebilir bir geleceğe doğru attığı adımlara katkı sunmaya devam edecek.

GELECEĞİN MÜHENDİSLERİNE İLHAM

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen teknik proje yarışması, öğrencilere araştırma ve geliştirme konusunda teşvik sağlıyor. Yarışma, geleceğin bilim insanlarını erken yaşlarda keşfetme ve yeteneklerini geliştirme amacı taşıyor. Sakarya, Bilecik, Bolu, Düzce ve Kocaeli illerindeki tüm ortaokul ve liseleri kapsayan yarışma, öğrencileri problem çözme becerileri ve analitik düşünme yetenekleri konusunda destekliyor. 2006 yılından bu yana devam eden projeye bugüne kadar 6000 öğrenci katıldı.

ÇEVRE KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİYOR

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, erken yaşta bilinç oluşturmayı hedefleyerek ilköğretim öğrencilerine yönelik farklı projeler de gerçekleştiriyor. Çevre dostu bir üretici olarak çevre duyarlılığını yaygınlaştırmak amacıyla ilkoğretim 5. Sınıf öğrencilerine özel çevre turları düzenliyor. Bu proje ile çocuklara, çevre dostu üretim süreçlerini bizzat yerinde inceleme şansı verilirken ve güneş enerjisi kullanım alanlarının yanı sıra çevreyle ilgili tesislerin detaylı tanıtımıyla çocuklara çevre bilinci kazandırılıyor. 2009 yılında başlayan bu anlamlı aktiviteyle bugüne kadar 8 binden fazla çocuk katıldı.  Şirket, bu çabasıyla çocuklara sürdürülebilirlik ve çevre bilinci aşılayarak, gelecekte de yaşanılabilir bir dünyayı mümkün kılacak vizyona katkı sunuyor.

GÜVENLİ GELECEĞİN TEMELLERİ ATILIYOR

2010 yılından bu yana ilköğretim 3. Sınıf öğrencilerine trafik kuralları ve güvenli trafik geçişleri konusunda eğitim veren şirket küçük yaşlarda topluma faydalı, trafikte bilinçli bireyler yetişmesine katkı sağlıyor. Trafik güvenliği okulunda öğrenciler, trafik ile ilgili filmler izleyip, trafik ışıkları ve yaya yollarında güvenli geçiş pratiği yapıyor. Emniyet kemerleri ve trafikte görünürlük uygulamalarıyla öğrenciler deneyimleyerek öğreniyor.