INTERCEM'DE KÜRESEL ÇİMENTO SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI MASAYA YATIRILIYOR INTERCEM'DE KÜRESEL ÇİMENTO SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI MASAYA YATIRILIYOR

TOMRA, Almanya'nın Mülheim-Kärlich şehrindeki genel merkezinde bulunan ikinci test merkezini, sektör paydaşlarının, müşterilerinin ve basın mensuplarının katılım sağladığı bir açılış töreniyle hizmete sundu. Şirketin Entegratörler Konferansı çerçevesinde gerçekleştirdiği etkinlikte, iki gün boyunca 26 ülkeden 200'den fazla katılımcının yer aldığı çeşitli konferans ve organizasyonlar düzenlendi.

ATIKLARIN GERİ DÖNÜŞTÜRÜLMESİNE OLAN TALEP REKOR SEVİYELERDE

TOMRA Recycling Sorting Başkan Yardımcısı, Küresel Satış ve Pazarlama Başkanı Fabrizio Radice'nin gerçekleştirdiği açılış konuşmasında; daha sıkı mevzuatlar ve daha yüksek geri dönüşüm hedefleri doğrultusunda atıktan geri dönüştürülebilir malzemelerin kazanılmasına yönelik talebin, rekor seviyelere ulaştığı belirtildi. Bu sebeple ayıklama çözümlerinin ve malzemelerinin demo çalışmalarının da yüksek bir talep gördüğünü belirten Radice, son birkaç yılda bu talepte artış gözlemlediklerini, Almanya'daki test merkezi kapasite sınırlarına yaklaştığı için müşteriler ve iş ortaklarına en iyi hizmeti sunabilmek üzere harekete geçtiklerini söyledi.

Fabrizio Radice ayrıca; demo uygulamalarına yönelik artan talebin yanı sıra, tamamı test merkezlerinde kurulu olan yeni ayıklama sistemlerini kesintisiz olarak geliştirdiklerini, son birkaç yılda çok sayıda yeni ürün sunduklarını ve gelecekte daha fazlasını planladıklarını söyledi. Büyüyen portföyleri için yeterli alana sahip olmak üzere ek bir tesis yatırımı yapmaya karar verdiklerini söyleyen Radice; tesiste her yıl yaklaşık 650 müşteri ve şirket içi demo çalışmalarının gerçekleştirildiğini ve gelecekte talebin artmasını beklediklerini söyledi.  

En son teknolojiyle donatılan TOMRA'nın metal ayıklama sistemleri, karışık metal akışlarından geri dönüştürülebilir metalleri geri kazanıyor ve tesis operatörlerinin fırına hazır alüminyum gibi en saf malzeme fraksiyonlarını oluşturmasını sağlıyor. Endüstri, CO2 emisyonlarının azaltılması ve sürdürülebilir üretim için çabalarken, geri dönüştürülmüş metallere yönelik yüksek küresel talep doğrultusunda doğru malzeme geri kazanımı ve işleme ihtiyacı da artmaya devam ediyor. Radice bu talebe karşılık, metal endüstrisinde uzun bir geçmişe sahip olduklarını ancak mevcut pazar trendleri ve müşterilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurulduğunda bu alana daha fazla odaklanacaklarını söyledi. Genişletilmiş test kapasiteleri ve en ileri teknolojileriyle, sektörü daha yüksek hacimleri işlemede ve gerekli kalitelere ulaşmada destekleyecek donanıma sahip olduklarını belirtiyor.