Yapı sektörünün önde gelen etkinliklerinden biri olan 2024 Tüyap Yapı Fuarı, teknolojik yeniliklerin ve sektördeki öncü markaların buluştuğu bir platform olarak biliniyor. Bağımsız bir jüri tarafından, 500'e yakın stant içinde en iyi teknolojik stant seçilen TMS GRUP bu yılın ilgi çeken firmalarından biri oldu.

Tms1

Özellikle Avrupalı firmalar için özel olarak üretilen kalıplar ile çeşitli ülkelerde önemli projelerde kullanılan Hidrolik Tırmanır Sistem ve İksa Kalıbı, TMS GRUP'un en gözde ürünleri olarak ziyaretçilerin ilgisini çekti.

Yolculuğuna 1973 yılında Kocaeli’de başlayan ve sektörde 51. yılında olan TMS GRUP, bu tarihten itibaren ilk olarak 1982 yılında çelik yüzeyli GLOBAL perde kolon kalıbı ve plywood yüzeyli COMBI perde kolon kalıbı ile 1994 yılında çelik kuşaklı, ahşap kirişli sistem olan SIMPEX perde kolon kalıbını ürün gamına ekleyerek sektörde adını duyurmaya başladı. 1999 depreminde, fabrika binasının yıkılması ve makinaların zarar görmesine rağmen umutsuzluğa kapılmadan çalışmalarına devam eden ve yeniden yapılanmaya başlayan TMS GRUP, kısa sürede toparlanıp 2000 yılından sonra Avrupa normlarına uygun, uluslararası pazarlarda satılabilecek kalitede ürünlerin üretimine geçmeyi başardı. Yapılan AR-GE çalışmaları neticesinde ürün gamına, 2007 yılında plywood yüzeyli panel sistem olan VINC’I perde kolon kalıplarını, 2008 yılında SCAFFAST cephe iskelesini ve 2011 yılında CLIMBEX hidrolik tırmanır sistemini ekleyip bu ürünleri müşterileriyle buluşturdu.

Skype Picture 2024 04 26 T12 11 08 361 Z

Büyükçekmece’nin kalbinde ‘Ihlamur Konakları’ Büyükçekmece’nin kalbinde ‘Ihlamur Konakları’

TMS GRUP, Türkiye'de bakanlıkça onaylı tek ARGE merkezi olan kalıp ve iskele üreticisi durumundadır. Sürekli olarak yeni ürünler geliştirme ve mevcut ürünlerini iyileştirme konusundaki çalışmalarına devam etmektedir.


Türkiye’de, İstanbul Olimpiyat Stadyumu, Osman Gazi Köprüsü, Çanakkale Köprüsü, Ataşehir Mimar Sinan Cami, İstanbul Yeni Havaalanı ve Emaar Square gibi büyük projelerde tercih edilen TMS GRUP, üretiminin %80’ini ihraç eden uluslararası bir firma durumundadır. 60'ı aşkın ülkede, Mekke Masar Paket A ve B projeleri (Suudi Arabistan), Lusail Tower (Katar), RA263-J05/06 Prekast Köprü Projesi (Kuveyt), A61 Köprü Projesi (Almanya), Hamburg Kombine Isı ve Enerji Santrali Projesi (Almanya), Al Zahia City Center AVM projesi (UAE), Al-Rajhi Bank Merkez Yönetim Bina Projesi ( Suudi Arabistan), Ulan Batur Arıtma Tesisi Projesi (Moğolistan), Endüstriyel Tesis Genişletme Projesi (Polonya),  Liman Gözetleme Kule Projesi (Türkmenistan), Morova Corridor Otoyol Projesi (Sırbistan), Mercedes Ticari Bina Kompleksi (Katar), Liman Projesi (Fas), Dünya kupası için inşa edilen Al-Thumama Stadyum projesi (Katar) ve benzeri önemli projelere imza atmıştır.

2012 yılında yurt dışında firmalar kurma kararı alan TMS GRUP, 2015 yılında Katar'da ilk yerleşik firmasını kurmuş ve yüksek montanlı stoğu ile yaptığı başarılı işlerle pazarda güvenilen, tercih edilen firmalar arasında kendine yer bulmuştur.  Katar’ın ardından, 2018 yılında Kuveyt ve şimdi de Suudi Arabistan'da yerleşik firmalar kurarak, bu ülkelerde kiralama avantajını da ön plana çıkarmakta ve uluslararası alanda emin adımlarla hedeflerine doğru ilerlemektedir.

TMS GRUP, sadece ürün satışı değil, kiralama, satış öncesi ve sonrası teknik hizmetlerle de sektörde öne çıkmaktadır. Günümüzün zorlu koşullarında bile emin adımlarla büyümeyi hedefleyen firmamız, sektörde adını sağlam bir şekilde duyurmuş durumdadır. Türkiye ve yurt dışında önemli projelerde tercih edilmesi, TMS GRUP'un gelecekteki başarılarının habercisi olmaktadır.

Editör: Merve Kaya