Türkiye’den ve yurt dışından sağlık sektörünün öncü isimlerinin buluşacağı Uluslararası Sağlık ve Sağlık Teknolojileri Konferansı The Future Healthcare İstanbul, 27-28-29 Eylül tarihlerinde Sheraton İstanbul Levent’te düzenlenecek. Hem fiziksel hem de online olarak hibrit formatta düzenlenecek olan konferansın, bu yıl 40 binin üzerinde katılımcıya ulaşması hedefleniyor.

Sağlığın her alanından temsilcilerin katılımıyla, konuların bilimsel olarak konuşulduğu bir organizasyon olan The Future Healthcare Konferansı, sağlık iletişimine öncü fikirleri ve sosyal projeleri ile değer katan Tazefikir Group tarafından düzenleniyor. The Future Healthcare Kurucusu Çağlar Gözüaçık, "Yaptığımız işi en iyi ifade eden cümle 'Bilgiyi paylaşmanın coşkusu!' Bu yüzden bu seneki mottomuzu 'İşbirliğinin Enerjisi' olarak belirledik." diyor. 

THE FUTURE HEALTHCARE KONFERANSI 2023 TEMASI: “İŞBİRLİĞİNİN ENERJİSİ”

The Future Healthcare 2023’ün teması “İşbirliğinin Enerjisi” olarak belirlendi. Uzman isimler, ilham verici konuşma ve panellerle “İşbirliğinin Enerjisi” teması altında çalışmalarını ve bilgi birikimlerini katılımcılarla paylaşacak. Çağlar Gözüaçık; yerel yönetimlerdeki inovatif sağlık hizmetlerinden, geleceğin sağlığının yenilikçi girişimlerine, transhümanizm ve insanlığın geleceğinden, genom düzenleme: CRISPR Teknolojisi’ne, tıbbın geleceği kronobiyolojiden, toplum sağlığında eczacılığın rolüne, High Tech İlaçlar’dan, yapay zeka ve sağlığın geleceği’ne kadar birçok önemli başlığı bu sene katılımcılarla buluşturacaklarını belirtti.
Birbirinden ilginç ve yaratıcı konu başlıklarıyla sağlığın geleceğine yön veren The Future Healthcare İstanbul 2023; katılımcılara vizyon, bilgi ve deneyimin yanı sıra benzersiz bir iletişim ağı imkânı da sunacak. Toplam 71 konuşmacı 3 gün boyunca sağlık sektörünün geleceğini şekillendirecek konularda paylaşımda bulunacak. 

The Future Healthcare İstanbul 2023 Konferansı’ndan öne çıkan oturum ve paneller: 

İlk Gün (27 Eylül Çarşamba)

27 Eylül Çarşamba günü programının ilk saatlerinde, 28. Dönem Milletvekili Kalp Damar Cerrahı Prof. Dr. Halit Yerebakan’ın açılış konuşması yer alıyor.

İkinci Gün (28 Eylül Perşembe)

28 Eylül Perşembe gününün programında; Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi, Acil Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gürkan Ersoy moderatörlüğünde, Dr. Öğr. Üye. Dr. Ömerul Faruk Aydın ve Doç. Dr. Arzu Baloğlu’nun katılımları ile ‘’Afetlerde Sağlık Teknolojilerinin Yeri’’ paneli yer alıyor. Karolinska Institutet Laboratuvar Tıbbı Anabilim Dalı Başkanı Profesör Matti Sällberg ‘’Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Virüsü Aşısı İçin Uluslararası İşbirliği’’ hakkında düşüncelerini paylaşıyor. ION Academy Kurucusu Ali Rıza Ersoy moderatörlüğünde  Prof.Dr. Gürkan Ersoy ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof.Dr.Metin Çakmakçı’nın katılımıyla “Yenilikçi Teknolojilerin Sağlık Sistemine Etkisi” paneli gerçekleşiyor. Programın devamında Akademisyen, Yazar Uğur Batı “Gelecekteki Zihnimle Konuşmalar”, PTMS Kurucusu Dr.Kıvılcım Kayabalı ise  “Transhümanizm ve İnsanlığın Geleceği” konuşmasıyla yer alıyor. Cellestetix Biotechnology Kurucusu Polen Koçak moderatörlüğünde  Sorentum Teknoloji Genel Müdürü Selen Tolun’un katılımıyla “ Ağız Bakım Kliniklerinde Muayene Bilgi Yönetim Sistemi” paneli gerçekleşiyor. PARMER Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Ali Zırh ‘’Parkinson ve Hareket Bozukluklarında Nöromodülasyonun Bugünü ve Nörostimulasyonun Geleceği’’ oturumu ile programda yer alırken  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Görkem Astarcıoğlu ise ‘’ Sağlık Verilerinin Arşivlenme Sorumluluğu Kimde Olmalı?’’online  oturumuyla düşüncelerini paylaşıyor. Aile Hekimliği Uzmanı Uzm. Dr. Demet Karadenizli ise  ‘’Koruyucu Sağlığın Geleceği: Kılavuz ve veya Genetik Bazlı Kişiselleştirilmiş Check up’’ konusundaki görüşlerini katılımcılar ile paylaşacak. Prof. Dr. Pervin Dinçer ise ‘’Genom Düzenleme: CRISPR Teknolojisi’’ online oturumu ile yer alıyor. Antalya Belek Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz Özyaral’ın moderatörlüğünü yapacağı ‘’Toplum Sağlığında Eczacılığın Rolü’’ panelinde İstanbul Medipol Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Gülden Omurtag ve Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hatice Kübra Elçioğlu katılım gösteriyor. Kardiyolog Prof.Dr.Sadi Güleç moderatörlüğünde İklim Komisyonu Türkiye İklim Elçisi Hukuk Öğrencisi Seren Anaçoğlu, Sunucu ve Seslendirme Sanatçısı Şef Yasin Taze, Yeni Nesil Beslenme ve Gıda Tasarımcısı Formeo Kurucusu Elvan Odabaşı ve BİTKİDEN Yönetim Kurulu Başkanı İleri Dönüşüm Gıda Aktivisti Ebru Akdağ’ın katılımlarıyla  gerçekleşecek olan “BİTKİDEN Gelecek/ Dünya’da Ve Türkiye’de Fleksitaryen Beslenme Modeli Paneli” ile ikinci gün sona eriyor.

Üçüncü Gün (29 Eylül Cuma )

Petrol Ofisi  Türkiye'nin En Değerli Akaryakıt Markası Seçildi Petrol Ofisi Türkiye'nin En Değerli Akaryakıt Markası Seçildi

ENDÜSTRİ RADYO MEDYA SPONSORU OLDU

Endüstri Radyo'nun Medya Sponsoru olduğu The Future Healthcare İstanbul 2023 Konferansı’nın 3 günlük dinamik programının moderatörlüğünü başarılı TV Sunucusu, Haber Spikeri, Eğitmen Ekin Olcayto yapacak.

Editör: Haber Merkezi