Teknopark İstanbul'da çalışmalarını sürdürmekte olan robotik odaklı 7 girişim, bu yıl 10'uncusu düzenlenen 'Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma' etkinliği kapsamında, potansiyel yatırımcılar ve iş dünyasından temsilcilerle bir araya gelerek projelerini tanıtma fırsatı buldular.

GİRİŞİMLER VE YATIRIMCILAR BİR ARAYA GELDİ

Türkiye girişimcilik ekosisteminin en büyük destekçilerinden birisi olan Teknopark İstanbul, düzenli olarak gerçekleştirmekte olduğu etkinliklerle, girişimcileri, yatırımcılar ve iş dünyasının önde gelen firmalarıyla buluşturuyor. Yatırımcılarla bir araya gelen girişimler; projelerinin satışa dönüşmesi, satışlarının ölçeklenmesi ve yeni projelerin geliştirilmesi noktasında destekleniyor. Bu çerçevede 'Açık Kapı: İş Dünyası ile Buluşma' etkinlikleri düzenleyen Teknopark İstanbul, bu etkinliklerin 10'ncusunu robotik teknolojiler odağında gerçekleştirdi.

YENİ İŞ BİRLİKLERİ İÇİN ZEMİN HAZIRLANIYOR

Cube Incubation'da düzenlenen 10. Açık Kapı etkinliği, Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Yerebakan'ın açılış konuşmasıyla başladı. Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, etkinlikte sergilenen yenilikçi iş birliği modellerinin, girişimcilik ekosisteminin gelişimi açısından büyük önem taşıdığını vurguladığı konuşmasında, "Bu etkinlikler, girişimlerimiz ile iş dünyası arasında bir köprü görevi görüyor. Girişimcilerimiz, TÜBİTAK, THY Teknik ve ASELSAN gibi büyük kurumlara projelerini anlatma şansı yakalıyor. Bu sayede yeni iş birliklerinin oluşmasına zemin hazırlanıyor" dedi.

PHİLİPS, SAĞLIKLI YAŞAM SÜRECİNDE TÜKETİCİLERİN YANINDA PHİLİPS, SAĞLIKLI YAŞAM SÜRECİNDE TÜKETİCİLERİN YANINDA