Borusan Grup şirketlerinden birisi olan Supsan, deneyimini ve gücünü turboya taşıyor. Son yıllarda yatırımlarını, motorda yanma sonucu oluşan egzoz içerisindeki atık enerjiyi kullanarak motora daha yüksek basınç ve hacimde hava sağlayan turbo teknolojisine odaklayan şirket, turbo performansını ve ömrünü artırmayı hedefliyor. Bu sayede Supsan kalitesi ile piyasaya sunulan ürünler pazarda fark yaratıyor.

SUPSAN'IN HEDEFİ SEKTÖRDE LİDERLİK

Turbo teknolojisine yönelik faaliyetlerini 2014 yılıyla birlikte artırdığını söyleyen Supsan Ticari Birimler Müdürü Mert Altuğ, şirketin Türkiye’nin OEM turbo tedarikçisi olma hedefleri doğrultusunda Ar-Ge çalışmaları gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Supsan kalitesi ile üretilen turbolara ilişkin değerlendirmede bulunan Altuğ, şunları söyledi:
 
“Supsan olarak odaklandığımız alanlar sürekli olarak geliştirme, yeni prototipler üzerine denemeler yapma ve mevcut tasarımların performansını aşan sonuçlar elde etme. Üretim aşaması oldukça komplike süreçlerden oluşan turboda, en iyi sonuçları elde edebilmek adına çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Turbo üretimi sürecinde farkımızı daha iyi bir şekilde ortaya koymak adına, bu parçanın işleyişini incelemek gerekli. Örnek vermek gerekirse; dakikada 150.000-200.000 devirlerde dönen, vakum hattının ve yağlanmasının temiz olması gereken, son derece hassas bir parça olan turbonun değişim sürecinin de temiz bir ortamda, özen içinde yapılması gerekmekte. Bu evrede turboyla doğrudan ilişkisi olan yağ filtresi, hava filtresi ve motor yağının da değişimi mutlaka yapılıyor. Bakımı ve değişimi aşamasında dahi yüksek özene ihtiyaç duyan bu hassas parçanın üretiminde elde ettiğimiz başarıyla ülkemizin OEM turbo tedarikçisi olma yolunda çok önemli bir noktada bulunmaktayız.”

İHRACATIN METALİK YILDIZI ADÖKSAN CEO’SU AJDA ŞENER OLDU İHRACATIN METALİK YILDIZI ADÖKSAN CEO’SU AJDA ŞENER OLDU