Beko Dünyanın En Sürdürülebilir Şirketleri Listesinde 44. Sırada Beko Dünyanın En Sürdürülebilir Şirketleri Listesinde 44. Sırada

Enerjisini Üreten Fabrikalar Dergisinin haziran sayısına konuşan Osman Ünlü; iklimlendirme sistemlerinde sağlanan enerji tasarrufunun önemine değindi. 

Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman Ünlü, yüksek verimli ‘sulu radyant panel’ ürün grubu ile iklimlendirme sistemlerinde sağlanacak yüzde 30’luk tasarrufa dikkat çekti.

Dünyada kullanılan elektriğin yüzde 10'unu (2.000 TWh) iklimlendirme sistemleri tüketiyor. Ancak hızlı sanayileşmeye paralel olarak 2050 yılına gelindiğinde iklimlendirme sektörünün küresel bazda 6.200 TWh elektrik kullanacağı tahmin ediliyor. Bu durum dünyanın geleceği için ciddi bir sorun teşkil ediyor; çünkü iklimlendirme sektörü bugün dünyadaki toplam sera gazı emisyonlarının yüzde 4’ünü oluşturuyor.

21-27 Aralık Dünya Verimlilik Haftası kapsamında açıklamalarda bulunan Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman Ünlü, verimli ısıtmanın işletmeler ve sürdürülebilir yarınlar için önemine dikkat çekti

Ekran Alıntısı-1 

Haberin tamamını "Enerjisini Üreten Fabrikalar" Dergimizde okuyabilirsiniz...

Okumak için tıklayınız!

Editör: Haber Merkezi