Türkiye’de tek çatı altında en yüksek hacimde yonga levha ve MDF üretimi yapan Starwood, İnegöl’de 5 tesisten oluşan yerleşkesini genişletti. 350 bin m² kapalı alan olmak üzere toplam 700 bin m² alanda üretim yapan Starwood, üçüncü MDF tesisi ile üretim hacmini artırıyor.
Strawood MDF tesisinin pano odalarında ALDAĞ markasını taşıyan 2 bin 500-30 bin m³/h hava debisi aralığında karışım havalı klima santralleri hizmet verecek. ALDAĞ ürünleri daha önce de Starwood MDF tesisi için tercih edilmişti.

RESTORANLARIN DIŞ MEKÂNLARINDA SUNULAN KONFOR ÖNEMLİ BİR TERCİH KRİTERİ RESTORANLARIN DIŞ MEKÂNLARINDA SUNULAN KONFOR ÖNEMLİ BİR TERCİH KRİTERİ

SÜRDÜRÜLEBİLİR İKLİMLENDİRME ÇÖZÜMLERİ

DIN 1946-4 ve EN 1886 standartlarına göre teste tabi tutulan Aldağ klima santrallerinin gövde panellerinin iç ve dış sacları daldırma galvanizli çelikten mamul olup, dış sac RAL 9002 polyester esaslı toz boyalı olarak imal ediliyor. Gövde iç yüzeylerinde kaynaklı birleştirme yapılmıyor; iç ve dış saclar arasında yalıtım malzemesi olarak hem ısı geçirimsizliği yüksek hem de yanmaz özelliklere sahip 60 mm kalınlığında taşyünü kullanılıyor. Fan hücrelerinde kullanılacak santrifüj ve plug fanların hangi tip seçileceği; istenen hava debisi, basınç ve verim eğrilerine göre belirleniyor ve bununla birlikte yüksek çevre hızları oluşturmamaya dikkat ediliyor. Hücrelerde bulunan alüminyum aerodinamik damper kanatları, lastik contalar ile donatılarak tam bir sızdırmazlık sağlanıyor.
Aldağ A.Ş. Ar-Ge Merkezi, iklimlendirmede, teknoloji üreticisi olduğu sorumluluğunun bilinci ile sürdürülebilir iklimlendirme çözümleri için çalışmaya devam ediyor.